Посольство України відкрили в Демократичній Республіці Конго

Дмитро Кулеба. Скріншот: mfa.gov.ua

У Демократичній Республіці Конго офіційно запрацювало нове посольство України. Відомство відкрили за дорученням президента Володимира Зеленського. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в Instagram, інформує FREEДОМ.

“Україна продовжує розширювати дипломатичну присутність, зокрема на Африканському континенті. Крок за кроком відкриваємо нові горизонти та офіційно відкриваємо створені минулоріч на доручення президента Володимира Зеленського посольства в Африці”, — зазначив міністр.

Кулеба додав, що Демократичну Республіку Конго називають “серцем Африки”. Це друга за площею країна на континенті та одинадцята у світі.

За його словами, Україна та ДРК добре співпрацювали у сфері освіти. У 2021-2022 роках 419 студентів з ДР Конго навчалися в нашій країні.

Крім того, український контингент брав участь в Місії ООН зі стабілізації в ДРК. 

“Станом на початок повномасштабної війни там перебували понад 260 українських військовослужбовців. Наш найбільший контингент — 78% українських миротворців у світі на той час. Після початку повномасштабної агресії РФ Україна ухвалила рішення вивести контингенти з ДРК та інших країн”, — зазначив глава МЗС.

Читайте також: МЗС України розробило Стратегію розвитку відносин України та країн Латинської Америки та Карибського басейну — подробиці

Прямий ефір