Розписалися у власній неспроможності захистити Кримський міст, — експерт про плани Росії щодо будівництва підводного тунелю

Іван Варченко. Скріншот: uatv.ua

Російська Федерація не здатна захистити Кримський (Керченський міст), який являється важливим логістичним шляхом для її окупаційних військ. Про це сьогодні, 24 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт з питань національної безпеки Іван Варченко, коментуючи інформацію щодо можливого будівництва підводного тунелю у співпраці із КНР.

“Цілком очевидний висновок, який лежить на поверхні — вони поставили хрест на безпрецедентній і “аналоговнетной” безпеці Кримського мосту. Тобто вони змушені вести переговори про альтернативи Кримському мосту”, — сказав він.

Варченко зазначив, що будівництво тунелю під Керченською протокою є також інформаційно-психологічною операцією (ІПСО) Кремля.

“Суть інформації в тому, що її надрукували в серйозних американських газетах, і, можливо, навіть отримали якийсь резонанс, зокрема в українських засобах масової інформації (ЗМІ). Сподіваюся, що росіяни заплатили дорого, щоб про це написали в газетах, тому що ніяких дій у цьому напрямку не буде”, — каже експерт. 

На його думку, насправді ніхто не погодиться платити за будівництво такого тунелю у співпраці з країною-агресором.

“Звичайно ж, росіяни готові будуть зробити першу дірку в асфальті, щоб показати, що там активно працюють екскаватори, а вони нібито вже почали копати тунель. Але жоден інвестор не вкладе в Росію гроші, а тим більше — великі гроші. Тому росіяни заплатили багато, щоб з ними за один стіл сіли китайці, і в цьому випадку китайці заробили, а росіяни отримали ІПСО, як їм здається. Водночас вони просто розписалися у власній нездатності захищати Керченський міст”, — підсумував Іван Варченко.

Читайте також: Сили оборони України знищать Кримський міст, — Гетьман

Нагадаємо, російські та китайські бізнесмени та топменеджери, пов’язані з владою обох країн, наприкінці жовтня на непублічній зустрічі обговорювали плани будівництва підводного тунелю, який з’єднував би анексований Крим із територією Росії. Про це повідомляє газета The Washington Post з посиланням на матеріали, отримані від українських спецслужб.

Прямий ефір