Кремль маніпулює статистикою щодо рівня бідності в Російській Федерації. Про це сьогодні, 15 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт з економічних питань, кандидат економічних наук Ілля Несходовський.
“Я повністю хочу розвінчати цей міф щодо рівня бідності в Росії. Коли вам кажуть, що ви зможете жити на пів долара на день, і кажуть, якщо ви більше заробляєте, то ви вже багата людина, то зрозуміло, що в цьому відношенні у вас не буде взагалі бідних. Тобто ви можете встановити цей рівень бідності на рівні нуля та сказати, ну, людина все одно може вижити: піти в ліс, щось назбирати й буде, відповідно, жити. І як результат у вас взагалі бідних не буде. Це маніпуляція статистикою. Це не відповідає дійсності. Людина на той рівень бідності, який встановив Кремль, вижити не може. Фізично не може. Вона не може за квартиру заплатити, нічого купити. Їй на їжу не вистачає”, — сказав експерт.
Він зазначив, що якщо люди беруть кредити на їжу до наступної заробітної плати — це однозначно ознака страшної бідності.
“Вони беруть ці кредити в мікрофінансових банках не для того, щоб купити квартиру чи якісь інші довгострокові речі, а для того, щоб вижити. Тому ця статистика — це брехня, брехня та ще раз брехня… Є виключно маніпуляція, створення такого величезного путінського потьомкінського села. У них руйнується каналізація, у них, відповідно, в жахливих умовах живуть люди. Але при цьому вони починають розповідати щодо того, як сильно впав у них рівень бідності”, — наголосив Несходовський.
Водночас експерт звернув увагу, що російська пропаганда створює для росіян окрему реальність, а президент РФ Володимир Путін дає все нові обіцянки щодо поліпшення їхнього життя.
“Обіцянки — це теж брехня. Вони не будуть виконані”, — переконаний Несходовський.
Читайте також: Без води, газу і водопроводу: Путін витрачає трильйони рублів на війну, а росіяни живуть за межею бідності (ВІДЕО)
Раніше повідомлялося, що за даними Росстату, понад 15,5 млн росіян перебувають за межею бідності. За інформацією “Левада-Центру”, в кожного третього громадянина РФ немає заощаджень. Ще у 16% росіян “на чорний день” відкладено суму, меншу за місячний дохід сім’ї. Водночас фонд “Общественное мнение” пише, що у 8% громадян федерації не вистачає грошей навіть на харчування.