З Росії вже втекли щонайменше 260 тисяч чоловіків: заходи щодо мобілізації посилюються (ВІДЕО)

Мобілізація в Росії. Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Щонайменше 260 тисяч чоловіків виїхали з Росії після оголошення часткової мобілізації. Про це повідомляє “Нова газета. Європа” з посиланням на джерела у Федеральній службі безпеки РФ (ФСБ), інформує FREEДОМ.

Олександр та Світлана два тижні тому прилетіли до Чорногорії відпочивати. Але після того, як президент РФ Володимир Путін оголосив про мобілізацію, вирішили, що до Росії більше не повернуться.

“Це не наша війна. Ми не захищаємо свою батьківщину. Ми атакуємо своїх сусідів і намагаємося окупувати території, які нам не належать і які нам, на мою думку, точно не потрібні. Це території України, і воювати за це я точно не хочу, а вмирати тим більше”, — каже Олександр.

З кожним днем на російських кордонах утворюються дедалі більші затори. Черга на російсько-грузинському кордоні, наприклад, розтяглася на 20 км. Росіяни стоять по дві-три доби.

“Ми з Владикавказу йшли пішки до кордону, там стоїть затор кілометрів на 20. О п’ятій ранку були на кордоні, і до першої години шукали, як нам перебратися. Просять, щоб підсісти в машину, бо з російського боку можна тільки на транспорті, пішки не можна перейти”, — каже житель Москви Микита.

“Люди переходять пішки з однією сумкою, залишивши там все своє життя, все майно, щоби просто мирно жити”, — сказав мешканець Москви Денис.

Попри те, що кордони Росії поки що відкриті, деяким чоловікам на пунктах пропуску відмовляють та видають повідомлення, згідно з якими їм заборонено виїзд на підставі рішення військового комісаріату.

Повістки роздають будь-де: можуть вручити навіть просто на вулиці. Також співробітники поліції та військкоматів обходять житлові будинки у пошуках чоловіків призовного віку. Крім того, пункти призову для мобілізованих почали відкриватися у школах, театрах та музеях. У призовників відбирають усі засоби зв’язку. А щоб не втекли — неподалік пунктів встановлюють блокпости.

На війну відправляють без екіпіровки, спальників, медикаментів та з іржавими автоматами. Призовники також скаржаться, що їх кидають на фронт без обіцяної військової підготовки.

Поки одні тікають за кордон або покірно їдуть на смерть, інші намагаються протестувати. Наймасштабніші мітинги відбуваються у Дагестані. З учасниками поліцейські не церемоняться. Протести розганяють стрільбою у повітря. Попередньо, в Росії затримали вже понад дві тисячі осіб, з них 952 особи — у Москві, 644 — у Санкт-Петербурзі, 101 — у Махачкалі.

Крім того, в деяких регіонах Росії почастішали підпали військкоматів та будівель адміністрацій. Щонайменше зафіксовано 21 випадок підпалів. Декілька підозрюваних затримано.

Читайте також: “Не треба лізти на чужі території”: російські полонені розповіли, що чекає на мобілізованих РФ в Україні (ВІДЕО)

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський гарантував російським військовим, які здалися в полон, цивілізоване ставлення, анонімність умов здачі та можливість не повернутися до РФ, якщо людина цього не хоче.

Прямий ефір