Росії нема чим відповісти на дозвіл США бити по її території — оцінка Смарта

Робота HIMARS. Фото: zsu.gov.ua

Білий дім, на жаль, дуже запізнився з дозволом Україні на удари американською зброєю по РФ. І, певне, цю помилку визнає вже й американський президент Джо Байден. У США, дійсно, вважали, що такий дозвіл несе ризики для них, але зараз ці побоювання лишаються в минулому. Такою оцінкою поділився американський політтехнолог та політолог Джейсон Смарт в ефірі телеканалу FREEДОМ.

На його думку, це — перші дозволи, їхня мета — захистити Україну від тих путінських військ, які прямо зараз готуються до нападу, перебуваючи на території РФ поблизу кордону.

“Що буде далі, невідомо. Але я думаю, що всі ці “червоні лінії”, які раніше були, різні переживання, що це буде якась ескалація, перехід “червоної лінії Путіна” — зараз уже ніхто не говорить про це. Справді, ніхто не говорить про це ані в Білому домі, ані в Конгресі, ані в Сенаті. Тобто, всі вже розуміють, що “червона лінія” Росії нічого не означає. Путін сказав, що він перекидатиме зброю нашим ворогам. І яка різниця? Росія вже давно це робить, уже років 20 це робить. Нічого нового. Я взагалі цього не боюся. Для американців смішні його погрози. Така бідна країна третього світу, як Росія, нічого не може вдіяти проти США. Який ризик? Ми можемо допомогти Україні, якщо хочемо”, — вважає американський політолог.

Коментуючи повідомлення ЗМІ про те, що після отримання дозволу від США Україна вже завдає ударів по РФ, Смарт зазначив, що поки що єдиною відповіддю Москви стало відправлення кількох кораблів і підводного човна до Куби.

“Вони мають право це робити. Яка різниця? Вони мають підводні човни постійно неподалік Америки. Але крім цього, Росія взагалі нічого не зробила. Як ми й очікували. Вони варіантів небагато мали. Що вони можуть робити? Проти економіки США нічого не можуть зробити, проти суспільства США справді нічого не можуть зробити. Своєю армією зрівнятися з нашою армією? Загалом не схожі. Наша набагато більше, ніж російська… Я думаю, що вони нічого не робитимуть. І зараз, що смішно, що американці бачать це, що Росія стільки разів сказала, що це “червона лінія”, що це вважається атакою проти Росії з боку США. А зараз, коли це нарешті відбулося, вже сталося, Росія нічого не робить. Чому? Тому що вона нічого не може зробити”, — заявив Смарт.

За його інформацією, не бачать жодних ризиків й у Пентагоні. Американське оборонне відомство давно рекомендувало президенту Джо Байдену надати Україні дозвіл на удари американською зброєю по території РФ.

“Я чув таку чутку, що сам [міністр оборони США Ллойд] Остін вже давно хотів це робити. Він хотів дати Україні дозвіл давно. Але це Білий дім, сам Байден, який надто багато чекав і думав, потім передумав. Але очевидно, що Пентагон, всі вони, сказали Байдену давно, що не треба боятися Росії, Росія не може нічого. Тому якщо ми хочемо допомогти Україні та дозволяти Україні атакувати всередині Росії, не треба турбуватися, що буде якась атака проти США. Точно не буде якоїсь атаки. Через це я думаю, що для Остіна, як і для більшості людей у Пентагоні, це великий плюс, що, нарешті, ми допомагаємо Україні атакувати всередину Росії”, — вважає гість ефіру.

Читайте також: Удари по Росії західною зброєю не є ескалацією — розбір (ВІДЕО)

Прямий ефір