Росіяни скидають на українські міста авіабомби — їхні особливості описав військовий експерт

Владислав Селезньов. Фото: investigator.org.ua

Фугасні бомби, які використовує для ударів по території України армія РФ, не є високоточною зброєю. Росія не володіє технологіями, щоб перетворити фугасні некеровані бомби на керовані. Але в будь-якому разі вони несуть смерть і руйнування. Про це сьогодні, 1 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Владислав Селезньов.

“ФАБ — це фугасні бомби, що вільно падають, які летять туди, куди їх вітер занесе. І під масою своєї ваги вони падають на якісь території. Вони не є високоточною зброєю і обсяг руйнувань, який вони несуть, залежить від бойової частини. Вони можуть бути і 250 кг, і 500 кг, і близько 1 тис. кг, і 1,5 тис. кг, і навіть 3 тис. кг бойової частини. Їх росіяни активно використовували під час постійних бомбардувань міста-фортеці Маріуполя. Фактично за допомогою цих фугасних авіабомб було знищено наше приморське місто”, — сказав він.

Щодо керованих авіабомб, то, як зазначив Селезньов, тут певною мірою виникає плутанина.

“Річ у тім, що Росія фактично не володіє технологіями, які дають змогу перетворювати ті самі фугасні авіабомби на боєприпаси, що коригуються. Апгрейд цих авіабомб росіяни роблять лише завдяки встановленню додаткових підкрилків, які збільшують планувальну площу, що дає змогу цим авіабомбам переміщатися на більшу відстань, ніж вони змогли б це робити, вільно падаючи. Тому я б не став говорити про те, що ці авіабомби є високоточними, здатними кардинально змінити ситуацію на полі бою. Те, що вони здатні долати великі відстані від моменту пуску, це дає змогу російським пілотам літаків, які здійснюють пуски цих керованих авіабомб, з великих відстаней від лінії зіткнення, тим самим вони створюють умови для своєї безпеки. Тобто вони не потрапляють у зону дії українських систем протиповітряної оборони”, — роз’яснив військовий експерт.

Але, акцентував він, активне використання такого типу боєприпасів у будь-якому разі несе смерть і руйнування.

“Нині вже наші захисники Авдіївки заявляють про те, що частина наших інженерних фортифікаційних споруд, які створювалися ще, починаючи від 2014 року, зруйнована внаслідок методичної бойової роботи російської артилерії та авіації. Ніщо не витримує такою мірою такого навантаження, зокрема не витримує сталь і бетон. Саме у зв’язку з цим пов’язана деяка передислокація українських підрозділів ближче до Авдіївки, тому що позиції, які вони раніше займали, просто фізично знищені ворожими авіабомбами”, — поінформував Селезньов.

За словами експерта, протистояння між українськими системами протиповітряної оборони і ворожої авіації триватиме доти, і ситуація не стабілізується аж до того моменту, поки українська армія не отримає на озброєння винищувачі F-16.

“Вони, маючи у своєму комплекті ракети, які діють за алгоритмом повітря-повітря, здатні будуть тримати на досить серйозних відстанях ворожі бомбардувальники та штурмовики. За твердженням міністра закордонних справ України Кулеби, найближча дата, яку можна розглядати як вихідну в частині отримання першої партії винищувачів F-16 із відповідним персоналом, інфраструктурою, — це кінець першого кварталу майбутнього року. А це означає, що нинішню зиму вкрай складну нам доведеться пережити, використовуючи лише ті ресурси, які наразі є в нашому розпорядженні”, — резюмував Владислав Селезньов.

Читайте також: Одна з найскладніших ситуацій на фронті — в районі Авдіївки, там зосереджено 40 тис. росіян: дані Селезньова

Нагадаємо, як розповів засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко, російська армія використовує на фронті модернізовані касетні бомби РБК-500. Снаряд обладнаний універсальним модулем планування і корекції — тобто навігаційною системою і крилами.

Прямий ефір