На лівому березі річки Дніпро в Херсонській області ЗС РФ зміцнюються, розуміючи, що їм доведеться відступати. Завдяки оборонним загородженням загарбники планують уповільнити контрнаступ Збройних сил України. Таку думку сьогодні, 28 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий оглядач Денис Попович.
“Оборонні укріплення для того і будуються, щоб уповільнити наступ. У цьому і полягає їхня основна функція — уповільнити наступ і відкинути війська, що атакують. Будь-яка сторона для цього їх і будує. Тут йтиметься може про те, що росіяни планують обороняти якраз ці напрямки, тому що їм потрібен сухопутний коридор до Криму, і вони навіть, скоріше б пожертвували північчю Луганської області, ніж цим сухопутним коридором, тому що він забезпечує їм безліч можливостей у плані постачання півострова”, — сказав він.
Також оглядач прокоментував повідомлення, що з’явилися вчора, про те, що поблизу тимчасово окупованого міста Мелітополя Запорізької області росіяни навіть намагаються відновити елементи східного валу, який будувався нацистами, щоб оборонятися від наступу Червоної армії.
“Там, здається, проходять укріплення старого східного валу. Зараз росіяни намагаються їх відновити для того, щоб стримати наступ української армії, можливо, у цьому напрямку. Тому зараз вони дуже активно намагаються будувати фортифікації для того, щоб, загалом затримати наше просування і зберегти за собою сухопутний коридор до Криму”, — каже Попович.
Військовий оглядач акцентував, що Мелітополь — це важливий пункт.
“Якщо ми хочемо звільнити, не говоримо щодо Криму зараз, а просто говоримо щодо південних регіонів, Приазов’я так назвемо, то якщо ми подивимось на мапу, то ми побачимо, що Мелітополь там є автомобільні дороги, які ведуть у напрямку Бердянська, Маріуполя, і в напрямку Криму, і в напрямку Запоріжжя, і в бік Херсонської області там є пряма траса, яка в тому напрямку також іде. Крім того, якщо ми подивимося на карту залізниць, ми побачимо, що там, знаєте, така, якщо можна так висловитися, залізнична рокада. Тобто нижче Мелітополя, південніше Мелітополя аж до Криму залізничих вузлів немає. Якщо Мелітополь нами буде перехоплено, то тоді російська армія опиниться в дуже складному становищі, пов’язаному саме із забезпеченням цього самого сухопутного коридору. Тому цілком логічно припустити, що після Херсона, якщо ми хочемо звільнити якомога швидше південь, а для нас це дуже важливо з багатьох причин, не тільки з погляду, можливо, піти на Крим, то ми повинні насамперед наступати на Мелітополь. А вже як наступати, то вже більшою мірою питання, напевно, до військового командування”, — заявив Денис Попович.
На його думку, для деокупації Криму потрібно знищити глибокий тил, з якого росіяни постачають озброєння.
Читайте також: Бахмут — символічна точка: плани росіян наступати на Слов’янськ і Краматорськ оцінив військовий оглядач
Як повідомлялося раніше, за дев’ять місяців повномасштабної війни в Україні разом із захопленими в перші дні вторгнення територіями російська армія втратила і величезну кількість солдатів, і військової техніки. Наразі військові експерти та аналітики повідомляють про плачевний стан справ у ЗС РФ. Особливо напередодні ймовірного нового наступу української армії. Противнику не вистачає озброєння, боєприпасів, людей і мотивації.