Росіяни не змогли прорвати українську оборону на Лиманському напрямку — карта війни за 2 квітня (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: t.me/GeneralStaffZSU

Від початку доби сьогодні, 2 квітня, на фронті відбулося 127 бойових зіткнень. Найбільшу кількість російських штурмів зафіксовано на Покровському та Гуляйпільському напрямках, повідомляє FREEДОМ.

Львівські десантники зірвали атаку РФ у Сумській області. Воїни Галицької бригади під час аеророзвідки виявили пересування штурмової групи противника і знищили її. Російські загарбники на квадроциклах намагалися скористатися туманом і похмурою погодою, щоб непомітно наблизитися до позицій українських захисників. ЗСУ артилерією та ударними БпЛА ліквідували сімох росіян та їхню техніку.

На Лиманському напрямку воїни 63-ї бригади “Сталеві Леви” Третього армійського корпусу відбили російську спробу механізованого штурму. У результаті противник втратив понад 500 своїх військових. Крім того, у повітряному просторі фіксується зростання активності БпЛА, проте українські підрозділи їх систематично знищують, що дозволяє утримувати оборону.

Тим часом на Покровському напрямку армія РФ намагалася витіснити Сили оборони в районах населених пунктів Родинське, Гришине, Муравка, Молодецьке та Філія. На Олександрівській ділянці українські захисники відбили атаки загарбників біля Олександрограда, Іванівки, Соснівки, Степового та Вербового. А під Гуляйполем відбулися бої біля Оленокостянтинівки, Прилук, Святопетрівки, Мирного та у бік Зеленого.

“Росіянам не вдалося створити так звану буферну зону на території Дніпропетровської області та створити плацдарм для того, щоб рухатися далі, наприклад, на Павлоград і обласний центр міста Дніпро. А на Олександрівському напрямку росіяни отримали важку потиличницю, де якраз іде визволення нашої території”, — розповів речник Української добровольчої армії Сергій Братчук.

Січеславські дрони завдали удару по блокпосту росіян на виїзді з Покровська в напрямку Селидового. Противник не втримав позиції і був знищений. Удару завдав батальйон безпілотних систем 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади 7-го корпусу Десантно-штурмових військ.

Бійці батальйону безпілотних систем “Апачі” вперше уразили баражуючий боєприпас літакового типу “Блискавка” за допомогою FPV-дрона з оптоволоконним зв’язком. Сталося це на Слов’янському напрямку. Крім того, противник там продовжує застосовувати тактику проникнення малими групами в міжпозиційний простір українських підрозділів. Однак завдяки постійній розвідці такі спроби своєчасно виявляються та припиняються.

“1 квітня росіяни мали повністю захопити Донецьку область. Де сьогодні перебувають російські війська, ми всі чудово бачимо. Оголошено новий дедлайн, але я думаю, що тут закралася якась помилка. Враховуючи цей атакувальний порив російської армії, адже попри великі втрати, те, що російська армія втрачає і техніку, особливо своїх бійців, вони продовжують намагатися наступати. Очевидно, всі механізовані штурми, зокрема ті, що відбувалися протягом березня, закінчувалися безславно для російських військових. І очевидно, що будь-який календар, будь-який дедлайн сьогодні не наблизить їх до цієї нездійсненної мрії, про яку росіяни постійно говорять — повної окупації Донецької області”, — повідомив Сергій Братчук.

https://www.youtube.com/watch?v=5n0qjA9D0gQ

Читайте також: ЗСУ зірвали спробу штурму росіян у Сумській області (ВІДЕО)

За минулу добу Сили оборони України ліквідували 1 300 російських військових. Загальні втрати противника з початку повномасштабної війни вже перевищили 1 млн 300 тис. солдатів. Крім того, напередодні Сили оборони знищили два російські танки, сім бронемашин, 59 артустановок та реактивну систему залпового огня, а також спалили 195 одиниць автомобільної техніки та автоцистерн росіян.

Прямий ефір