Росія заслуговує на свій “Нюрнберг”, — політолог про створення трибуналу за злочини проти України

Ілюстративне фото: pixabay.com

Усі причетні до воєнних злочинів в Україні мають бути притягнуті до відповідальності. Для цього необхідне створення спеціального міжнародного трибуналу за типом Нюрнберзького. Крім того, Російська Федерація повинна буде до копійки заплатити за відновлення Української держави. Про це сказав політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 3 квітня.

Коментуючи підсумки конференції “Відновлення справедливості для України”, яка відбулась у Гаазі, політолог наголосив: Україна сьогодні робить максимум заради того, щоб світ був дійсно в безпеці, а не поступово наближався до Третьої світової війни.

“Інтереси, плани України, її цілі — публічні й усім відомі. Україна вклала їх у 10 пунктів формули миру. Україна відстоює свій суверенітет, незалежність. Ми хочемо відновлення світопорядку, а не перемоги реваншистів. І, цілком очевидно, що саме питання справедливості є основоположним у всьому цьому процесі”, — сказав Чаленко.

Він акцентував, що нині агресор і його партнери прагнуть підмінити причинно-наслідкові зв’язки, намагаючись показати, що мир можливий, тільки якщо задовольнити забаганки кремлівського режиму.

“Але так не буває. Для того й правила були написані — щоб їх дотримуватися, а за їхнє порушення має бути чітка відповідальність. Саме тому є необхідність створення окремого трибуналу. Саме тому Російська Федерація в майбутньому повинна буде до копійки заплатити за відновлення України. І, зрештою, ми повинні сьогодні з цивілізованим світом все-таки зупинити цю загрозу фактично світового значення. Саме в цьому сьогодні і полягає суть справедливості”, — наголосив Чаленко.

Він також прокоментував ухвалення декларації в Гаазі щодо створення спеціального трибуналу для Росії за злочини, вчинені проти України під час війни. Ініціативу підтримали 44 країни з 57, які брали участь у конференції. Як пояснив політолог, це пов’язано з тим, що сьогодні є принципова відмінність у баченні самої моделі майбутнього трибуналу.

“Частина країн і Україна підтримує та ініціює формат, що це має відбуватися на міжнародному рівні і, відповідно, має бути міжнародна юрисдикція. Низка країн, до речі, Сполучені Штати Америки, наприклад, виступають за те, що це має відбуватися на рівні національної української юрисдикції, але за підтримки країн Заходу”, — сказав гість ефіру.

Але для кращого ефекту, звичайно ж, це необхідно виносити на міжнародний рівень, вважає політолог.

“Це було б правильно, це було б справедливо. Росія заслуговує на свій “Нюрнберг”, інакше фактично ми не зможемо їх покарати. Незважаючи на результативність Міжнародного кримінального суду, в нинішньому форматі питання дійсно може затягнутися на довгі десятиліття. Такого допускати абсолютно не можна. Потрібно пришвидшувати процес. Це має бути окремий спеціальний трибунал, де і Путін, і його оточення, і виконавці понесуть відповідальність, на яку вони заслужили”, — резюмував Чаленко.

Читайте також: Трибунал за злочини проти України може торкнутися 20-30 керівників Росії, — Мезенцева

Нагадаємо, конференція “Відновлення справедливості для України”, в якій брали участь 57 країн світу, відбулася 2 квітня у Гаазі (Нідерланди). На заході обговорювали результати документування та розслідування злочинів, скоєних російськими окупантами на території України. За підсумками конференції представники 44 країн підтримали ініціативу створення спеціального трибуналу для Росії за злочини, вчинені проти України під час війни.

Прямий ефір