Росія вважає, що вона самостійна країна, але за фактом вона повністю залежна від Китаю, — Осипенко

Руслан Осипенко. Скріншот: uatv.ua

Російська Федерація для Китаю — стратегічний ресурс. РФ — буферна зона між Китаєм і НАТО. Таку думку сьогодні, 20 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив дипломат Руслан Осипенко.

“Стратегія Китаю, яку він ухвалив у 2013 році — це мирно піднятися до 2049 року і стати країною №1 у глобалізації 2.0. Росія для Китаю — це стратегічний ресурс. Не важливо, токсична вона чи не токсична, головне, щоб вона була не прозахідна. Китай розглядає Росію як зону своїх виняткових інтересів стратегічних. Це тил, який відокремлює Китай від НАТО. Росія — буферна зона між Китаєм і Альянсом. Тому Китай не хоче і посилення Альянсу коштом України — сильної армії, яка має бойовий досвід. Він не хоче появи Альянсу в Японії”, — сказав він.

Дипломат упевнений, що Росія повністю залежна від Китаю, який може обвалити її економіку за лічені місяці.

“Навіть якщо Росія програє, але не розпадеться, залишиться прокитайською, тоді Китай зможе більше і від Росії вимагати. А сьогодні Росія вважає, що вона ще самостійна країна, але за фактом вона вже повністю залежна від Китаю. Вона залежна економічно, політично, у сфері безпеки. Тобто якщо Китай захоче, він за квартал може обвалити економіку Росії. Китай знає вразливості Росії. Тому Китай буде користуватися цим активом, він його не викине, він не дасть, щоб Росію відірвали від Китаю. Для нього головне зберегти цей союз”, — констатував він.

Читайте також: Китай міг схвалити початок перемовин між Кім Чен Ином та Путіним — думка Гозмана

Прямий ефір