З 5 грудня постачання нафти з Російської Федерації до країн Європи скоротяться на 89%, а можливо і більше. Через рік наслідки скорочення постачань позначаться на Росії. Таку думку сьогодні, 3 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив експерт енергетичного ринку Геннадій Рябцев.
За його словами, країни Європейського Союзу відмовляються від підтримки російських компаній.
“З огляду на те, що навіть ті заводи, які ще отримуватимуть нафту трубопроводом “Дружба”, вони поступово, розуміючи всі ризики, які пов’язані з проходженням цієї труби через територію України, диверсифікуватимуть постачання та замінюватимуть російську нафту сировиною з інших держав”, — зазначив Рябцев.
Він звернув увагу, що спочатку після введення санкцій страждають саме ті країни, які їх запровадили.
“Але як тільки економіки адаптуються, то починається негативний вплив на економіку тієї держави, проти якої ці санкції введено. Економіка — дуже інерційна річ. І ті росіяни, які думають, що санкції не ефективні, помиляються. Вплив цих санкцій йтиме за наростальною, можна сказати, експонентою вгору. Воно позначиться вже з наступного року”, — вважає експерт.
Геннадій Рябцев пояснив, що жодний паралельний імпорт, імпортозаміщення або якісь зміни, пов’язані з перенаправленням експортних потоків, не допоможуть.
“Це означає, що той технологічний рівень в інших країнах зростатиме, а в Російській Федерації він знижуватиметься. І це знову ж таки — об’єктивний процес. І всі економісти, у тому числі й московські, це визнають і говорять про це, але їхній голос мало хто чує”, — резюмував він.
Читайте також: Путін своїми руками вбив видобуток газу в Росії, постраждала вугільна та інші галузі, — економіст про дію санкцій