Росія втратила свої позиції в усіх регіонах після початку повномасштабної війни проти України, — професорка

Кремль. Ілюстративне фото: ukrinform.ua

РФ зараз слабка на міжнародній арені через розв’язану повномасштабну війну проти України. Країна-агресор не може забезпечити безпеку жодній державі світу і собі зокрема. Таку думку сьогодні, 21 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила завідувачка кафедри міжнародних відносин Одеського національного університету ім. І. Мечникова, докторка політичних наук, професорка Ольга Брусиловська.

“Мені здається, будь-яка країна зараз у сильному становищі щодо Москви. Просто тому, що “війна на три дні” затягнулася на три роки, і кінця і краю цьому не видно. І що б не говорили наші супротивники, але, з мого погляду, все-таки санкції, що проводяться демократичним світом з метою примусити Росію до відступу, поступово підточують російську економіку. І Росія зараз слабка до такої міри…”, — сказала вона.

Як приклад професорка навела ситуацію на Кавказі.

“Наскільки сильно змінилася там позиція Росії. Те, що 2020 року здавалося непорушним, те, що Росія повертається на Південний Кавказ, зараз уже взагалі не обговорюється. Тобто після початку повномасштабної війни проти України Росія втратила свої позиції в усіх інших регіонах. Вона не може втримати їх”, — каже Брусиловська.

Вона нагадала, що навіть стовідсотково лояльна завжди до Росії Вірменія заявляє про те, що збирається розвернутися і поміняти свою зовнішню політику, вона не може залежати від РФ на 100%, як це було раніше.

“Не тому, що вони розлюбили Росію, вони, безумовно, дуже багато від неї отримують, але тому, що Росія не може забезпечити безпеку жодної країни світу, включно із собою самою. Про це нам треба говорити. Те, що Угорщина, хоча й маленька країна, але це країна Європейського Союзу. Як країна Євросоюзу, вона може говорити з Росією в певному сенсі теж з позиції сильного партнера”, — підсумувала Ольга Брусиловська.

Читайте також: 2024 рік — пік затрат на війну, збільшення витрат стане неможливим у Росії — прогноз економіста

Нагадаємо, як розповів політолог Володимир Фесенко, на Мюнхенській безпековій конференції звучав лейтмотив “Треба допомагати Україні і швидше, і більше”. Партнери України розуміють, що президент РФ Володимир Путін — це зло, яке потрібно зупинити, підтримуючи Київ. Зброї та боєприпасів має бути більше.

Прямий ефір