Ситуація з Авдіївкою емоційно справила дуже великий вплив на західних партнерів України, — Фесенко про настрої та оцінки на Мюнхенській конференції

Володимир Зеленський на Мюнхенській безпековій конференції. Фото: president.gov.ua

На Мюнхенській безпековій конференції звучав лейтмотив “Треба допомагати Україні і швидше, і більше”. Партнери України розуміють, що президент РФ Володимир Путін — це зло, яке потрібно зупинити, підтримуючи Київ. Зброї та боєприпасів має бути більше. Про це сьогодні, 20 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Володимир Фесенко.

“Щодо Мюнхенської конференції, я можу тут спиратися на власні враження, я був на українських заходах, де брали участь дуже багато високопоставлених гостей. І були дуже серйозні, сильні виступи. Порушувалась постійно тема підтримки України зброєю. Ситуація, пов’язана з Авдіївкою, як і смерть Навального, дві різні дуже події, але емоційно вони справили дуже великий вплив на західних партнерів України. До того ж розуміння одного і того ж — Україні треба допомагати. Як сказав один з учасників конференції, і швидше, і більше. І це такий лейтмотив, який звучав”, — сказав він.

На думку політолога, не тільки виступи політиків мали значення.

“Була присутня на українських заходах група ветеранів, героїв війни, люди, які пройшли війну з пораненнями, хтось і в полоні був. Їхні історії, історії війни, історії їхнього життя в контексті війни мали дуже сильний емоційний вплив. Наскільки я знаю, вони зустрічалися з представниками урядів наших західних партнерів, з міністрами оборони. Скрізь одна й та сама тема — зброя і боєприпаси. Україні необхідна зброя. У підсумку все це дає конкретні результати. І ще зазначу емоції. Звичайно, стурбованість є, безсумнівно. Але смерть Навального і те, що відбувається на фронтах в Україні, це все переконує наших західних партнерів, що зараз не можна йти на компроміси з Путіним. Термін, який звучав у деяких західних учасників, що Путін — це зло, зло, яке треба зупинити, зупинити через підтримку України. І в кулуарах теж”, — розповів Фесенко.

Також він наголосив на ще одному важливому моменті, суто емоційному, що лунало від європейських політиків і державних діячів.

“Якщо Путіна зараз не зупинити в Україні, не зупинити через підтримку України насамперед зброєю, то тоді воювати доведеться самим європейцям. Це, можливо, було сказано жорстко, прямолінійно, але я думаю, що це теж необхідно. І таке розуміння є — вже не абстрактних, а реальних загроз з боку Росії для Європи, для європейських країн НАТО і країн Євросоюзу. І це розуміння зрештою все-таки, можливо, з деяким запізненням, можливо, не так швидко, як нам хотілося б, але працює на нашу користь і на користь посилення підтримки України”, — каже політолог.

Фесенко констатував, що в Мюнхені домінував не песимізм, а радше занепокоєння.

“Різні були настрої та оцінки, завжди так буває на таких великих форумах. Але навіть події, які були під час конференції, і сама тональність дискусій, вона дуже показує, що є занепокоєння, усвідомлення ризиків і загроз, на які треба реагувати. Формула: “Треба допомагати Україні більше і швидше”. Головне, що є розуміння необхідності солідарності, збереження солідарності в підтримці України, збереження солідарності західного світу в протистоянні різним автократичним режимам, особливо путінському режиму”, — підсумував Володимир Фесенко.

Читайте також: Близько 20 країн світу готові в перспективі підписати безпекові договори з Україною, угода зі США буде апофеозом, — Фесенко

Нагадаємо, Мюнхенська безпекова конференція завершилася в Німеччині. Учасники одного з найбільш представницьких міжнародних форумів три дні обговорювали, як зберегти світовий порядок і зробити його вигідним для всіх. Україна посідала центральне місце в дискусіях. Українська делегація повертається з конференції з підписаними безпековими угодами і запевненнями в подальшій підтримці.

Прямий ефір