Росія воліє бити по містах України балістикою: причини озвучила Гуменюк

Наталія Гуменюк. Фото: facebook.com/natusya.humenyuk

Балістична траєкторія передбачає відсутність деякий час у полі зору систем протиповітряної оборони та раптовий удар фактично по вертикалі. Тому її важко збивати та важко їй протидіяти. Про це сьогодні, 26 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

“Також балістика характеризується високою швидкістю. Крім балістики для ворога є також можливими варіантами застосування, фактично безпрограшними, надзвукових ракет, зокрема і протикорабельних, які росіяни використовують не за призначенням”, — зазначила вона.

За словами Гуменюк, йдеться про ракети “Циркон” та “Онікс”.

“Можливе використання “Іскандер-М”, це балістичні ракети наземного базування. Те, що ворог використовує зараз не крилаті ракети, а балістичні, це знову акцент на так званій переможності, тобто гарантованому ураженні якогось об’єкта. Фактично у будь-якому випадку, навіть якщо вдається збивати балістичну ракету, як це було над Києвом, все одно відбуваються руйнування, травмування людей. І в цьому відношенні тиск на мирне населення, на загальну суспільну картинку досить серйозний”, — пояснила речниця.

Читайте також: Підготовку до атаки “Цирконами” виявили за годину до удару по Києву — деталі від військового експерта

Нагадаємо, 25 березня під час удару по Києву Росія використала дві ракети “Циркон”. Обидві цілі були збиті, проте внаслідок падіння уламки ракет завдали великих руйнувань.

Прямий ефір