Росія відводить війська від кордонів країн НАТО: причини проаналізували експерти (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Росія скоротила чисельність свого військового угруповання, розташованого поблизу норвезького кордону. Про це розповів глава Збройних сил Норвегії генерал Ейрік Крістофферсен. Що цікаво, при цьому російська влада постійно говорить про загрозу з боку НАТО, повідомляє FREEДОМ.

Поблизу кордонів Норвегії залишилося приблизно 20% російських військ від тієї чисельності, яка була до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Такі дані озвучила норвезька влада.

“На нашому кордоні, на російському кордоні, залишилося, можливо, 20% або менше російських сил, ніж було до 24 лютого 2022 року. Якби Путін вважав, що ми загрожуємо Росії, він би не перекидав свої війська в Україну, щоб вести там війну”, — заявив під час брифінгу голова Збройних сил Норвегії Ейрік Крістофферсен.

Зменшилося російське військове угруповання і на кордоні з Фінляндією, яка цього року стала членом НАТО, хоча протяжність російсько-фінського кордону в рази більша — 1300 км. За словами експертів, така поведінка Росії викриває пропагандистський наратив про загрозу з боку Північноатлантичного альянсу.

“Росія не здатна протистояти НАТО. Це однозначно. Тому будь-які випади Росії з приводу того, що розширення НАТО загрожує Росії — це страшилка для внутрішнього ринку, щоб пояснити своїм росіянам, які дивляться з кожної праски, як ви кажете, історії про те, що їм загрожує НАТО. Росії загрожує олігархія і їхній царизм, який доїть Росію — величезну багатющу територію”, — пояснив політолог Олексій Курпас.

Реальна загроза, яка зараз маячить перед російським керівництвом — це поразка у війні проти України. Оголити фланги перед НАТО Росії довелося, адже в окупаційної армії не вистачає ні живої сили, ні військової техніки для ведення війни проти України. Такі дані західних спецслужб та української розвідки. На це вказує і перебіг бойових дій, зазначають експерти.

“Це може говорити про те, що їм не вистачає військовослужбовців для ведення війни в Україні, що їм доводиться знімати звідти, звідки тільки можливо, свої хоч якось підготовлені війська і продовжувати ті дії в Україні, які вони проводять. Намагатися наступати на Куп’янсько-Лиманському напрямку, хоча в них це не дуже виходить і інтенсивність боїв там уже скоротилася, а також намагатися тримати оборону на всіх напрямках, де ми продовжуємо наші наступальні дії”, — зазначив військовий експерт Олексій Гетьман.

Унаслідок дефіциту озброєнь Росія змушена перекидати на фронт військову техніку навіть із найвіддаленіших регіонів. Викладач Токійського університету Ю Коїдзумі припускає, що багато старих танків і гаубиць з військової бази на півдні Сахаліну було відправлено на війну проти України. Слідом за ними з Курильських островів, окупованих Росією у Японії, поїхали ракетні комплекси С-300. За словами аналітиків, найгострішу нестачу російська армія відчуває саме у сфері протиповітряної оборони.

“Ми часто останнім часом особливо знищуємо їхню артилерію, знищуємо їхні зенітно-ракетні комплекси. Військово-промисловий комплекс РФ може виробляти й озброєння різного роду, і танки, і артилерійські системи, і все інше. Але тільки виробляти, може менше, ніж вони втрачають. Тому, природно, доводиться щось перетягувати з далеких рубежів уже безпосередньо до лінії фронту”, — розповів військовий експерт Олексій Гетьман.

Унаслідок поступового скорочення кількості ППО російських окупантів, неприкритими залишаються їхні військові об’єкти на окупованих територіях, куди сягають українські далекобійні ракети, і тилові об’єкти, куди дістають безпілотники. Однак і за допомогою доставлених з усієї Росії систем протиповітряної оборони залатати дірки в небі не виходить, зазначають експерти. Найкраща демонстрація цього — успішні атаки українських Сил оборони по аеродромах, командних пунктах, місцях скупчення живої сили та інших військових цілях противника.

Читайте також: Українська армія зайняла панівні висоти поблизу Бахмута після звільнення Андріївки та Кліщіївки, — Східне угруповання військ

Нагадаємо, Кліщіївка залишається одним із найактивніших напрямків атак з боку ЗС РФ.

Прямий ефір