Структура освіти окупантів влаштована таким чином, що мілітаризації зазнають діти, починаючи з початкової школи. Усі учні в початкових школах на окупованій території безпосередньо є учасниками так званих військово-патріотичних таборів. І тут курс з мілітаризації включено до загального переліку предметів. Про це сьогодні, 30 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомила директорка Східної правозахисної групи, адвокатка Віра Ястребова.
“Потенційно всі підлітки, які перебувають на окупованій території, — це мета кремлівського режиму виховати з них солдатів для того, щоб відстоювати завдання путінського окупаційного режиму. Але ми маємо зауважити, що є діти та батьки, які роблять усе можливе для того, щоб їхня дитина не брала участі в цих заходах, аж до того, що на окупованих територіях, які були захоплені ворогом після повномасштабного військового вторгнення, був дуже великий опір із боку місцевих жителів і батьків. Батькам погрожували просто, що якщо їхні діти не будуть відвідувати школу, не братимуть участі в цих акціях, у так званому навчанні, то будуть ставити питання про позбавлення їх батьківських прав, що нібито батьки перешкоджають отриманню освіти й тим самим порушують права дитини”, — розповіла вона.
За словами Ястребової, система мілітаризації дітей у РФ і на окупованих українських територіях має тотальний характер, починаючи з дитячих садочків, де малята ліплять фігурки танків та солдатиків, продовжуючи підтримувати це вихвалянням так званих “героїв” — бойовиків, які приходять до шкіл та розповідають про свої “подвиги” по окупації.
“Це все активно підтримується. Уся система освіти побудована на тому, щоб впровадити дітям ідеологічну складову і підтримати це практичними навичками, які передають інструктори в таборах. І якщо ми говоримо про окуповану територію до повномасштабного військового вторгнення Російської Федерації в Україну, там такі табори діяли й “Горлівські амазонки”, де виключно дівчаток навчали поводитися з вогнепальною зброєю, така школа снайперів для молоді. Це все проводилося активно з 2016 року, з 2017-го набирало обертів”, — повідомила адвокатка.
Наразі, за словами адвоката, контроль окупаційного режиму спрямований на інформацію, яку отримують діти та підлітки.
Читайте також: “Православний халіфат”: чому в школах РФ дітей вчать вбивати за батьківщину, пояснив правозахисник
Нагадаємо, аналітик Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Сергій Жуков заявив, що щонайменше 10 років у Росії спостерігається мілітаризація дитинства.