Росія продовжуватиме провокації щодо країн Балтії — аналіз литовського військового експерта

Прапор Росії. Фото: pixabay.com

Російський диктатор Володимир Путін намагається зберегти свій вплив у Балтійському морі, тому РФ чинитиме провокації щодо Балтійського регіону. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив литовський військовий експерт, полковник запасу Вайдотас Малініоніс.

“Поки Росія не програє війну, вони (провокації, — ред.) будуть весь час, треба вже з цим змиритися. Після того як Швеція та Фінляндія теж вступили до НАТО, Балтійське море стає морем НАТО. І Росія там має дуже маленьку територію, порівняно з НАТО. Вона, звичайно, хоча й має інтерес залишити вплив, але я думаю, вони такі провокації роблять і будуть робити”, — сказав Малініоніс.

Військовий експерт зазначив: Фінляндія порушила питання про те, що старі судна, які возять нафту, нафтопродукти, становлять певну небезпеку.

“Я вже не кажу про ту небезпеку, що Росія може, використовуючи ці судна, робити якісь, наприклад, провокації або диверсійні акти. Наприклад, там ідуть кабелі по Балтійському морю. Але ці судна становлять екологічну небезпеку, вони старі, якщо там щось трапиться, це може спричинити екологічну катастрофу в Балтійському морі. Так що такі небезпеки, звичайно, є”, — сказав він.

Щодо проєкту постанови російського Міністерства оборони, яким Росія захотіла змінити морські кордони з Литвою та Фінляндією, то, за словами Малініоніса, тут може йтися вже про п’яту статтю НАТО.

“Інтеграція кордонів — це вже напад на НАТО, це вже п’ята стаття, якщо, як сказати, перебуває в небезпеці інтеграція кордонів. А відповідь, я думаю, вона, звісно, має бути пропорційною. Ну, хоча це тільки заява поки що була. Росія не чекала відповіді НАТО, вони спростували це. Але відповідь могла б бути теж, можна сказати, що країни НАТО почнуть думати, що, можливо, якусь групу авіаносців ближче до Балтійського моря підтягнути, наприклад. Це теж я не виключаю, якщо небезпека загрози підвищиться. Але оскільки це так і закінчилося… Спробували, але значить, не дочекалися відповіді та зараз самі дивляться, що це було”, — сказав військовий експерт.

Читайте також: Кремль видалив проєкт постанови про розширення своїх володінь у Балтійському морі — деталі

Нагадаємо, Росія захотіла змінити морські кордони з Литвою та Фінляндією. Про це йдеться в проєкті постанови російського Міністерства оборони.

Прямий ефір