Росія має можливості для повітряних провокацій на східному фланзі НАТО: реакцію прокоментував експерт

Ілюстративне фото: telegraf.com.ua

Навіть за інтерв’ю Такеру Карлсону очевидно, що Путін не збирається змінювати своїх підходів до Заходу та НАТО. Це — ядерне залякування, тиск та ескалація. Саме такою ескалацією є провокації РФ, коли засоби повітряного нападу залітають на територію Польщі, Румунії, Молдови. Кількість подібних провокацій збільшуватиметься, відповідно країни будуть змушені реагувати, хочуть вони того чи ні. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко.

Так він прокоментував інформацію про те, що в ніч проти 10 лютого під час російської атаки на Одеську область Румунія підіймала в небо винищувачі, а раніше авіацію підіймала Польща. Романенко зазначив, що засоби для повітряних провокацій у Росії є.

“Вони залітали до Польщі, Румунії, Молдови. У Польщі [15 листопада 2022 року] загинули люди у зв’язку з цим, двоє людей. І поляки цю практику розпочали першими… Вони це робили й робитимуть, я думаю, виходячи з того, як Путін формулює стратегічні завдання. Тому до аналогічних дій долучилася ще Румунія. За великим рахунком, це говорить про те, що хочуть вони того чи не хочуть, але ескалація є. Можливо, не такими темпами, не з такими засобами, проте вона відбувається”, — коментує гість ефіру.

Романенко зауважив, що на цьому тлі не лише Україна має бути вдячна партнерам за допомогу, але й партнери мають розуміти, що Сили оборони України дають можливість східному флангу НАТО підготуватись до протистояння з РФ.

“Ми вже протягом двох років даємо можливість переходити державам, особливо східноєвропейським, на воєнні, на жаль, рейки та готувати свої держави для протистояння. Це розуміють насамперед країни Балтії. Польща розуміє. Румунія підключається до цього процесу. Молдова не в НАТО. Такі агресивні дії країна-терорист реалізує. І можна спрогнозувати, що, на жаль, кількість збільшуватиметься, ступінь впливу, я думаю, теж з їхнього боку”, — заявив Ігор Романенко.

Читайте також: Технічно і технологічно Росія не готова до таких відкритих дій, — Ягун про сценарій нападу на країни НАТО

Нагадаємо, як розповіла засновниця Global Ukraine Foundation, докторка філософії (Франція) Віолетта Москалу, в Європі все частіше лунає думка про те, що необхідно готуватися до війни з Російською Федерацією, тому необхідно збільшувати бюджети та розвивати військову індустрію.

Прямий ефір