Російські війська не знають, куди бити, при тому, що їхня зброя неточна – Коваленко

Росіяни завдають ракетних ударів по цивільній інфраструктурі, тому що не знають, по яких об’єктах бити. Їм відомо лише, що і де колись розміщувалося. До того ж, ворог влучає по житлових будинках через катастрофічно низьку точність ракетного озброєння. Про це сьогодні, 26 червня, сказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко в ефірі телемарафону“FreeДОМ” на телеканалі UA .

Коментуючи ракетний удар по житловому будинку в Києві, експерт зазначив, що окупанти насамперед ставили за мету знищення важливого об’єкта.

“Я думаю, що жителі, які постраждали від цього ракетного удару, мешканці цього будинку чудово знають, який об’єкт розташований поруч. І при цьому ракетний удар був завданий не по цьому об’єкту, а по житловому будинку. Це зайвий раз свідчить, що своєю метою російські окупанти передовсім ставили знищення такого важливого об’єкта, але точність їхньої ракетної зброї, як завжди, виявилася нижчою за плінтус. Хоча, до речі, запускалася цього разу більш-менш сучасна Х-101 ракета, яка має відносно прийнятну точність. Хоча, як ми бачимо, вона її не має, в принципі”, — сказав Коваленко.

Щодо об’єкта, по якому Росія хотіла влучити, експерт упевнений, що це на 5-му місяці війни безглуздо.

“Якщо мислити винятково тактично, стратегічно, то з найбільш важливих об’єктів до цього часу в межах повномасштабної війни було виведено персонал, керівництво, виробництво. Тобто фактично коли російські окупанти намагаються завдати удару по якійсь військовій частині, командному пункту, штабу, який завжди був в цьому місці, про яке було завжди відомо, то вони це роблять безглуздо, позаяк там уже нічого і нікого немає, там уже не ухвалюються рішення, там немає виробництва, підрозділів. Тому що це повномасштабна війна, і перше, що робиться в таких умовах — виводяться подібні критичні об’єкти, персонал і службовці, а також важливе обладнання. Тому цей удар сам по собі вже безглуздий як такий… І сказати, що це конвульсія? Так, у певній мірі це конвульсія”, — зазначив експерт.

Коваленко нагадав, що добу тому РФ завдала масованого ракетного удару з повітряного простору Білорусі. І таким чином вони випробовували можливості свого ракетного озброєння.

“Вони перевіряли, насамперед, можливості свого ракетного озброєння, такого як Х-22 ракети, саме з повітряного простору Білорусі їхню ефективність. Але ця ефективність виявилася, по-перше, низькою, а по-друге, ті об’єкти, по яких вони завдавали ударів, вони теж викликають дуже багато питань про доцільність цих ударів. На мій погляд, командування Російської Федерації зараз перебуває в глухому куті, вони не знають, по яких об’єктах завдавати ударів, вони відстрілюються по-старому, тому що їм відомо, що десь колись розміщувалося. І при цьому низька, катастрофічно низька точність їхнього ракетного озброєння вносить ще один негативний момент, адже вони потрапляють по об’єктах цивільної інфраструктури”, — резюмував Коваленко.

Читайте також: Жителі Часів Яру готують укриття, обстріли міста посилилися

Прямий ефір