Російські окупанти розуміють, що їхня можливість утримати Олешки — під питанням, — військовий аналітик

Карта війни 23.11.2023. Скріншот: deepstatemap.live

На Херсонському напрямку російська сторона почала використовувати касетні боєприпаси. Але всі спроби російських військ відкинути Збройні сили України (ЗСУ) з району Кринок — по лінії плацдармів — закінчилися тактичною поразкою окупантів. Про це сьогодні, 23 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

“Плацдарми тримаються, до того ж слід відзначити успішний характер контрбатарейної боротьби з боку ЗСУ, які використовують низку факторів. Як географічний правий берег, який контролюються ЗСУ, вищий, ніж лівий, що перебуває під контролем окупантів. Плюс тактико-технічні характеристики західного озброєння, які в півтора-два рази перевищують радянські, російські, що перебувають на озброєнні в окупаційної армії”, — сказав він.

Крім цього, за інформацією аналітика, під вогневим контролем ЗСУ аж до адміністративних кордонів тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим перебуває практично вся логістика окупаційної армії.

“Відстань від Дніпра до кордонів Криму — близько 70 км. Ця відстань дає змогу тримати під контролем усю логістику окупантів із використанням засобів ураження західного зразка — як ствольної, так і реактивної артилерії. Яскравий показник цього — знищення тилової колони. Плюс завдання ударів по командно-штабному пункту групи військ “Дніпро”, під час якого (це вже підтверджений російською стороною факт) загинули високопоставлені офіцери”, — каже Снєгирьов.

Плюс, додав він, на лівому березі Дніпра в окупантів панічні настрої.

“Окупаційна адміністрація з Олешок передислокована в тилові райони, до того ж це інформація, озвучена російською стороною, це не українське ІПСО. А це свідчить про те, що окупанти прекрасно розуміють, що можливості утримати Олешки принаймні вже під питанням. А це свідчить про можливості, що зростають в ЗСУ в моменті розширення зони присутності”, — резюмував Дмитро Снєгирьов.

Читайте також: Другий фронт для окупанта відкрито: успіхи української армії на Херсонському напрямку обговорюємо з експертами

Нагадаємо, як розповів військовий експерт, засновник благодійної організації “Реактивна пошта” Павло Нарожний, українська армія успішно просувається на лівому березі Дніпра в Херсонській області. Українські морські піхотинці зайняли три плацдарми. Захисникам важливо вибити російських окупантів з Олешок.

Прямий ефір