Російські керовані авіабомби відіграли вирішальну роль у підсумку бою за Авдіївку — думка

Авдіївка. Скріншот: t.me/don_gunp

Намагаючись захопити Авдіївку, російська армія використала рекордну кількість керованих авіаційних бомб. Цей чинник поряд із нестачею в українських підрозділів артилерійських снарядів став вирішальним у захопленні росіянами міста. Таку думку висловив речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук в ефірі FREEДОМ.

“Що стосується використання авіаційного озброєння, воно відіграло свою, мабуть, вирішальну роль. По-перше, у руйнуванні українського міста Авдіївка. І, по-друге, це те, що, на жаль, вплинуло на підсумок цього бою”, — вважає гість ефіру.

Він нагадав, що росіяни напередодні втратили одразу три літаки, які завдавали по українських підрозділах ударів керованими авіабомбами.

“Ми розуміємо чудово, що це спланована операція, зокрема тому, що видно, настільки знахабніла російська авіація, що перестала боятися залітати на певну відстань”, — пояснив Братчук.

Гість ефіру наголосив, що активність росавіації — наслідок дефіциту систем протиповітряної оборони в України.

“Ми говоримо про дефіцит не лише артилерійських снарядів, ми говоримо про дефіцит відповідних систем протиповітряної оборони як малого армійського радіуса дії, так і великої дальності. Це те, що на сьогодні є гострою проблемою України, бо в нас ще дуже багато локацій, які необхідно прикривати саме засобами протиповітряної оборони від тих самих ворожих літаків. Починаючи від столиці нашої країни міста Києва, закінчуючи Одесою, Херсоном, Миколаєвом. Південь, Львів, центральні регіони. Нам скрізь потрібна максимальна кількість цих систем ППО. І максимальна кількість вже інших систем ППО нам потрібна саме на фронті”, — підсумував Сергій Братчук.

Як повідомлялося раніше, українські війська вийшли з міста Авдіївка Донецької області, аби уникнути оточення. На думку спікера Української добровольчої армії “Південь” Сергія Братчука, яку він висловив в ефірі FREEДОМ, Авдіївський гарнізон з лишком виконав завдання зі знищення елітних російських підрозділів.

Прямий ефір