Російська армія загрузла в Харківській області та зазнає значних втрат, намагаючись захопити Вовчанськ (ВІДЕО)

Вовчанськ. Скріншот: uatv.ua

Минув місяць після того, як Росія почала активний наступ на Харківському напрямку. Відкриття нового фронту призвело до колосальних втрат російської армії, знищення захисниками України техніки, а десятки солдатів здалися в полон. Харків не захоплений і не оточений. У мережі з’явилися нові одкровення окупантів — ті, як і раніше, скаржаться на жорстоке поводження командування, інформує FREEДОМ.

Наступ російських військ у Харківській області кремлівські пропагандисти називали ледь не вирішальним у всій повномасштабній війні Росії проти України. Через місяць після спроб піти на Харків — окупанти загрузли.

“Не буде новин про широке просування, про збільшення санітарної зони. Ми будемо йти в глуху оборону”, — з випуску новин на російському радіо “Комсомольская правда”.

Невдачі на цій ділянці фронту визнають і так звані “Z-військкори”. Вони розповідають, що російська армія руйнує місто Вовчанськ, але захопити його — не може.

“Місто серйозно зруйноване і, напевно, за рівнем руйнувань його можна порівняти з Авдіївкою [в Донецькій області]. За розмірами воно приблизно таке саме, тільки у Вовчанці немає такої великої промислової зони, як в Авдіївці”, — каже “Z-військкор”.

За даними військових аналітиків, склад російського угруповання на Харківському напрямку перевищував 30 тис. солдатів і 1,5 тис. одиниць техніки.

“Скільки не писали “Z-військкори” про швидке захоплення міста, нічого не вийшло. Там контратакують українські військові, і весь Харківський фронт застиг на місці, тому що російських солдатів кидали під артилерію і дрони без техніки, без прикриття, і вони там загинули. Усе! Сил більше немає, і наступ повністю провалився”, — наголошує російський журналіст Ян Матвєєв.

Вовчанськ за задумом Кремля мали захопити за 2 дні.

“Хочу розповісти про нашу “операцію” на Вовчанськ, про яку нам взагалі сказали, що ми на кордон підемо тільки. Але нашу роту кинули в лісосмугу, пустир, нікого і нічого… Сама “операція” почалася не вчасно — почали квапити, гнати…”, — каже контрактник російської армії.

Відеозаписи російських військовослужбовців у соціальних мережах підтверджують величезні втрати: зі 100 осіб на добу залишається 12, а з підкріплення, що йде до них, доходить один новобранець.

Також відомо, що понад 50 окупантів — потрапили в полон.

За останні дні українським захисникам вдалося вибити російських окупантів із центру Вовчанська. “Z-військкори” повідомляють, що частина солдатів у місті оточена.

Крім того, Збройні сили України отримали озброєння, яке допоможе повністю прибрати звідти загарбників.

Читайте також: Росія зосередила на Сумському напрямку сили, достатні для створення зони напруженості — розбір Снєгирьова

Як повідомлялося, 10 червня російські окупанти намагалися промацати оборону в напрямку Рижівки Сумської області, однак українські військові завдали по ворогу вогневої поразки.

Прямий ефір