Посередницька роль Катару в поверненні депортованих українських дітей виявилася ефективною. Дуже важливо “не сполохати цей процес”. Таку думку висловив виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко сьогодні, 23 лютого, в ефірі FREEДОМ.
“Катар посів роль держави-покровителя, яка на сьогодні здійснює підтримку процесу повернення українських дітей. Приклади минулого року та цього року із поверненням українських дітей свідчать про ефективність цієї роботи. Найголовніше, що це хоч поки що поодинокі, але не одноразові випадки. Схоже, що ведеться досить системна робота… Ця робота потребує тиші… Я думаю, що зараз дуже важливо не сполохати цей процес і не завадити здійснюватись у тому напрямку, в якому він відбувається. Тут величезна подяка представникам Катару, які працюють і за свої ресурси, власним коштом здійснюють евакуацію українських дітей, забезпечують безпеку та підтримку всього цього процесу”, — прокоментував гість ефіру.
Говорячи загалом про міжнародні зусилля щодо повернення українських дітей, зокрема в рамках платформи Bring Kids Back UA, Павличенко наголосив, що будь-яка подібна ініціатива посилює можливості.
“На сьогодні дуже важливо мати базу даних дітей з інформацією про те, де, в яких умовах вони перебувають персонально, скажімо так, потенціал їхнього повернення в Україну і що для цього потрібно зробити, в які терміни та хто має бути залучений. Це найважливіший процес, який на сьогодні теж реалізується. Я думаю, що чекатимемо на позитивні результати, зважаючи, зокрема, що міжнародна спільнота, той же Катар, відгукнулися. Будуть й інші гравці, які допомагатимуть реалізовувати цей дуже складний процес”, — вважає виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини.
Читайте також: Діти отримають додатковий захист, але потрібно прискоритися і покарати Росію: експерти обговорили повернення викрадених українців
Нагадаємо, у вівторок, 20 лютого, в Україну вдалося повернути ще 11 дітей із тимчасово окупованих територій та Росії. Серед них шість дівчаток та п’ятеро хлопчиків. Маленьких українців вдалося повернути за посередництва Катару та підтримки ЮНІСЕФ.
Читайте також: Bring Kids Back UA: як Україна повертає депортованих до РФ дітей (ВІДЕО)
Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.
Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!”, яка має на меті мотивувати жителів Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню до України.