В Україну повернули 11 дітей із Росії та тимчасово окупованих територій (ФОТО)

Повернення 11 дітей в Україну. Фото: t.me/dmytro_lubinetzs

Сьогодні, 20 лютого, в Україну повернули 11 дітей з окупованих територій і Росії. Серед них шість дівчаток і п’ятеро хлопчиків. Про це повідомляє FREEДОМ із посиланням на Telegram уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця.  

Це 6 дівчаток, серед яких дві дворічні сестрички-двійнята, та 5 хлопчиків. Найменшій повернутій дитині — 2 роки, найстаршій — 16 років. Двох діток зустрічали з каретою швидкої, оскільки одна дитинка не може пересуватися.

Повернення 11 дітей в Україну. Фото: t.me/dmytro_lubinetzs

“На жаль, доля дітей трагічна — вони вимушені були пережити окупацію рідних міст, бомбардування та поранення, смерть рідних. Деяких РФ примусово паспортизувала та навіть знайшла їм “опікунів”, — зазначив Лубінець.

Маленьких українців вдалося повернути з тимчасово окупованих територій та РФ за посередництва Держави Катар та за підтримки ЮНІСЕФ. Також дітей зустрічав посол Катару в Україні Гаді Аль-Гаджрі.

Повернення 11 дітей в Україну. Фото: t.me/dmytro_lubinetzs

“РФ чинить геноцид українців, але ми боремося і повернемо всіх своїх людей”, — написав у своєму Telegram керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.

Читайте також: Депортація під виглядом “евакуації”: як міжнародна спільнота об’єднується задля повернення українських дітей із РФ

Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.

Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!”, яка має на меті мотивувати жителів Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню до України.

Прямий ефір