Україна формується як один із найбільших у світі розробників, збирачів і виробників дронів, — Яковенко

Українські захисники. Фото: zsu.gov.ua

У Силах оборони України вже є близько 10 тисяч операторів FPV-дронів. На місяць необхідні мільйони безпілотників, проте таких обсягів у світі не існує. Але українські виробництва вже почали роботу над поступовим задоволенням запитів війська. Про це сьогодні, 12 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив експерт у сфері безпілотних технологій і робототехніки Валерій Яковенко.

“Той формат використання дронів, який використовується зараз, дає можливість використовувати по 10 дронів у середньому одному оператору, який працює в якійсь активній позиції. З огляду на ту кількість операторів, яка в нас зараз є, а їх уже понад 10 тисяч (тих, які працюють із дронами-камікадзе, дронами типу FPV), то йдеться про десятки і сотні тисяч максимальної можливої пропускної спроможності використання дронів на день”, — сказав він.

Експерт наголосив, що це величезні цифри, тому що йдеться про мільйони дронів на місяць і це ті цифри, яких у світі не існує.

“Тобто, якщо дати можливість кожному нашому військовому, який вміє керувати дронами, використовувати їх максимально, цифри я назвав — вони величезні, це порядки, які на поточний момент у світі не доступні, але в Україні створюються підприємства, які починають задовольняти цю потребу крок за кроком. І тут Україна формується вже як один із найбільших у світі розробників, збирачів і виробників дронів. Особливо, коли ми говоримо про такий клас, як FPV”, — каже Яковенко.

Читайте також: Зацікавлені країни стежать за тим, яка зброя на полях війни Росії проти України має найбільш ефективний вигляд, — Попович

Як повідомлялося раніше, в “Укроборонпромі” заявили про серійне виробництво нового дрона-камікадзе й виготовлення українського аналога іранських Shahed (“Шахедів”). Крім того, держхолдинг освоїв виробництво FPV-дронів — на його базі розгорнули ліцензійне виробництво трьох моделей, розроблених приватними компаніями.

Прямий ефір