Рішення щодо направлення в Україну експедиційних корпусів із країн НАТО можуть бути ухвалені за підсумками Глобального саміту миру, — Селезньов

Владислав Селезньов. Фото: investigator.org.ua

Війська НАТО в Україні істотно посилили б бойові можливості Сил оборони, однак навряд чи нинішній трек військово-технічного співробітництва передбачає такий розвиток ситуації. Таку думку сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт Владислав Селезньов.

“Безумовно, посилення бойових можливостей української армії було б вельми й вельми істотним, якби ми отримали в межах дій української армії відповідні контингенти наших західних країн-партнерів. Хоча я маю досить серйозний скепсис щодо цього питання. Чому? Тому що нинішній трек військово-технічного співробітництва не передбачає такого оптимістичного розвитку ситуації”, — сказав він.

Селезньов переконаний, що окремі представники країн-членів НАТО надають Україні експертну допомогу щодо техніки та озброєння на місці.

“Певна експертна допомога щодо підготовки техніки та озброєння цілком працює. На це натякає французький президент Еммануель Макрон. Власне кажучи, та інформація, яку я використовую, вона видобувається в основному з відкритих джерел, тут я навряд чи видаю якийсь секрет державного рівня. У будь-якому разі очевидно, що є техніка, є обладнання, яке вимагає вельми делікатного обслуговування та відповідного юстування. І тому я впевнений, що фахівці є”, — сказав експерт.

Він нагадав, що тренувальні місії Альянсу були в Україні ще до початку повномасштабного вторгнення РФ.

“Значить, що цей досвід для українських Сил оборони не є унікальним та новим. Це абсолютно нормальна практика. Тому, коли ми говоримо про те, що трапилося неймовірне, непередбачуване, що на території України з’явилися військові фахівці з країн, які входять до Північноатлантичного альянсу, я не бачу тут жодної “теорії зради”. Адже цілком очевидно, що нині українська армія гарантує безпечний периметр східної частини Європейського континенту. Якщо в цьому процесі нам наші західні партнери допомагатимуть не тільки технікою, озброєнням й боєприпасами, але й, зокрема, технічним персоналом, мені здається, це абсолютно раціональний підхід”, — сказав Селезньов.

Він наголосив, що російський диктатор Володимир Путін, щоб збільшити бойові можливості армії РФ, активно використовує допомогу країн “осі зла” — Північної Кореї, Ірану тощо, а також залучає в статусі найманців представників країн Африканського континенту та країн Близького Сходу.

Селезньов не виключив, що будь-які рішення щодо направлення в Україну експедиційних корпусів із країн-членів НАТО, найімовірніше, робитимуться вже за підсумками Глобального саміту миру, який має відбутися в червні.

“Я думаю, що саме підсумки цього саміту трансформуватимуться, цілком імовірно, й у деякі зрушення в частині направлення відповідних експедиційних корпусів”, — сказав експерт.

Читайте також: На саміті миру у Швейцарії розглянуть теми, що становлять глобальний інтерес — деталі від дипломата ЄС

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський сказав, що позитивно ставиться до ініціативи французького колеги Еммануеля Макрона щодо можливого відправлення військових в Україну. Французькі військовослужбовці, на думку українського президента, могли б тренувати українців, брати участь у розмінуванні, а також ремонтувати французьку військову техніку.

Прямий ефір