РФ змушена економити на своїх громадянах заради продовження війни, страждають навіть товстосуми, — Несходовський

Ілюстративне фото: ТАСС

Росія змушена економити на своїх громадянах заради продовження війни проти України. Про це сьогодні, 18 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав економічний експерт Ілля Несходовський.

Він зазначив, що через введення санкцій у РФ скоротився обсяг валюти, що надходить до бюджету.

“Відповідно, він набагато менший, ніж необхідно було б, щоб вести війну, Тому починають економити на іншому, починають економити на людях, починають зрізати різні програми, зокрема й соціальні програми, намагаються оптимізувати мережі різних бюджетних організацій, зменшуючи їхнє фінансування, намагаються скоротити людей і так далі. Тому тут є такий внутрішній потенціал, досить-таки рабська натура росіян, яка погоджується з тим, що в них забирають останнє, що вони готові жити все гірше і гірше, але не протестувати”, — сказав економічний експерт.

За словами Несходовського, для РФ стає серйозною проблемою розрив між витратами й можливостями поповнювати грошовий ресурс, яка посилиться на початку наступного року.

“Тобто рубль дешевшає. Кількість грошей, необхідна для того, щоб купувати будь-які імпортні технології та імпортні комплектуючі, збільшується. Гроші, які можуть вони отримати від продажу нафти і газу, враховуючи поведінку Китаю та Індії, зменшуються. Тому ми будемо з економічних питань бачити ситуацію на початку року. Це будуть серйозні такі виклики для російського бюджету, для росіян, наскільки вони зможуть ще протягнути цю війну”, — сказав експерт.

Він звернув увагу, що росіяни по-різному відчувають негативні зміни, пов’язані з війною. Прошарок людей, які працювали у високотехнологічному бізнесі, вважав за краще виїхати за кордон.

“Щодо товстосумів, то, звісно ж, зменшення доходів у зв’язку із запровадженням санкцій їм дуже не подобається, це дуже сильно впливає безпосередньо на їхній рівень життя, коли вони за кордоном не мають змоги скористатися своєю власністю, тому що вона заморожена, не можуть скористатися тими рахунками, які в них за кордоном. Вони б хотіли, можливо, щось там оплатити, жити так, як вони жили. Тому вони відчувають більше в цьому плані”, — сказав Несходовський.

Економічний експерт констатував, що погіршується і стан бізнесу, пов’язаного з вивезенням та продажем сировини за кордон.

“Можуть вони далі викопувати фактично безоплатно ресурси з Росії і продавати далі? Так, можуть. Головне, щоб вартість, за якою вони продають, не була нижчою за собівартість, за якою вони виробляють. Решта не має ніякого значення. Але бюджет став уже змінювати свою поведінку. Він почав витягати з них гроші, почав вимагати більше, заплатити податки за попередні періоди, коли вони отримували більший прибуток. Зменшується компенсація за різницю вартості бензину на світових ринках та безпосередньо в Росії. Це призвело до того, що зараз уже на понад 40% збільшилася вартість бензину. Тому в цьому відношенні в них стан також погіршується”, — сказав Несходовський.

Читайте також: Кремль збільшує витрати на репресивний апарат — деталі розповів експерт

Нагадаємо, кандидат історичних наук, професор Празького університету, військовий експерт Юрій Федоров вважає, що російська економіка слабшає, але не варто перебільшувати економічну слабкість РФ. Грошей Путіну може вистачити, щоб продовжувати війну кілька років, а російське населення в більшості своїй готове до погіршення рівня життя. У цій ситуації важливо позбавити Кремль можливості купувати озброєння і компоненти для його виробництва.  

Прямий ефір