Російські окупанти застосовують для атак на території України аналоги авіаційних бомб із реактивними двигунами. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
“Зараз росіяни намагаються застосовувати саме аналоги авіаційних бомб із реактивними двигунами, які дають змогу їх розганяти на великі дистанції, на великі відстані, це надає їм відповідний імпульс. Крім того, це дозволяє запускати їх із реактивних систем залпового вогню”, — сказав він.
Коваленко зазначив, що зараз Росія повернулася до виробництва бомб ФАБ-3000, але є питання щодо їхніх носіїв.
“Носієм цих бомб у радянські часи були важкі неповороткі стратегічні ракетоносці-бомбардувальники Ту-22М3. Невже Росія піде на те, що дозволить їх запускати настільки близько до лінії зіткнення? До того ж, ще є питання щодо універсального модуля планування та корекції на настільки важку та об’ємну бомбу. Чи створено його, чи є він у наявності? Те, що вони намагатимуться це зробити, це навіть не обговорюється. Звичайно ж, вони намагатимуться. Але наскільки це буде ефективно? Тобто запитань справді багато, але вони намагаються максимально вдосконалювати свої засоби для вбивства, особливо авіаційні бомби, оскільки вони для них є такою паличкою-виручалочкою, назвемо це так”, — сказав військово-політичний оглядач.
За його словами, авіабомби для росіян — рятівне коло в питаннях успішності наступальних кампаній, тому що саме за рахунок коригованих авіаційних бомб вони можуть розкривати укріпрайони Сил оборони України.
“Використання авіаційної компоненти стає для них превалюючим. Якщо у росіян забрати їхню авіаційну компоненту, не дати їм можливості застосовувати бомби, вони не зможуть наступати. І навіть більше того, у них посиплеться оборона, у них посиплеться фронт, вони всі тримаються зараз винятково на бомбах”, — наголосив Коваленко.
На його думку, завадити російським окупантам у цьому випадку може комплексна протидія.
“Наприклад, це не тільки F-16 з авіаційними ракетними комплексами типу AIM-120 AMRAAM, які дають змогу знищувати повітряні цілі на дистанціях до 100 і понад 100 кілометрів. Це й засоби протиповітряної оборони з аналогічним функціоналом до 100 і понад 100 кілометрів. Хоч би як це дивно, звісно, не звучало, але це і ракети оперативно-тактичного рівня, наприклад, ATACMS. Чому? Тому що по тимчасово окупованій території України розміщено багато аеродромів, які використовуються російською тактичною авіацією. Ми можемо по них наносити удари цими ракетами, особливо ефективні вони з касетною бойовою частиною. І на аеродромах Бердянська і Луганська минулого року вони вже показали високий рівень своєї ефективності. Тому — далекобійна ППО, F-16 з далекобійними ракетними комплексами на борту класу “повітря-повітря” і ОТРК”, — сказав Коваленко.
Читайте також: “Дві бомби повинні скидатися одночасно”: у росіян проблеми з літаками з доставки 3000-кілограмових ФАБів
Як повідомили в Об’єднаному координаційному пресцентрі Сил оборони півдня України, найчастіше російська армія використовує керовані авіабомби (керовані авіаційні бомби, КАБи), на Запорізькому та Сєвєродонецькому напрямках фронту. Із застосуванням їх на Херсонському напрямку в окупантів є складнощі.