“Дві бомби повинні скидатися одночасно”: у росіян проблеми з літаками з доставки 3000-кілограмових ФАБів

ФАБ-3000. Фото: defence-ua.com

Росія модернізує авіабомби. На зміну 250-500-кілограмовим керованим фугасним авіабомбам випускають ФАБ-3000. Поки що єдиним носієм ФАБ-3000 є літаки Ту-22, але росіяни сподіваються, що надалі ці боєприпаси зможуть доставляти Су-34. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів генерал-лейтенант, засновник благодійного фонду “Закриємо небо України” Ігор Романенко.

Він зазначив, що Росія ще не закінчила модернізацію керованих авіабомб, оскільки проблематично перемістити особливості 250-500 кілограмових боєприпасів на 3000-кілограмові — ті самі крила, які допомагають їм маневрувати та підвищують точність.

Також є проблеми з носіями — літаками.

“Зараз для таких бомб пристосовані Ту-22. Але наше військове керівництво думає, як би боротися з цими засобами доставки. А ось із Су-34 є проблеми, оскільки дві бомби мають скидатися одночасно. А за наявності двох таких [багатотонних] бомб літак стає легшою мішенню для знищення засобами протиповітряної оборони. А на це росіянам важко наважиться після того, як вони зазнали досить суттєвих втрат своїх літальних апаратів Су-34 і Су-35. Тому вони шукають компроміси для застосування керованих авіабомб, які, з їхнього погляду, показали свою ефективність. Тепер вони шукають можливості, щоб доставляти важчі бомби вагою 1500 і 3000 кілограмів. Але з 3-тонними бомбами на цей час, швидше за все, це випробувальні польоти. Але, на жаль, випробування проводяться в бойових умовах на території нашої держави”, — сказав Романенко.

Наразі такі “випробування” керованих авіабомб росіяни проводять щодо великих міст України.

“Їхня мета знищувати споруди в містах, які можна використовувати для оборони, а потім здійснювати штурм населених пунктів. Тобто їхній підхід зрозумілий. Нам же треба цьому протистояти. Насамперед з погляду знищення засобів, з яких запускаються такі бомби, — тобто знищувати літаки. Для цього потрібні зенітно-ракетні комплекси дальнього і середнього радіуса дії та, природно, ракети до них”, — зазначив експерт.

У зв’язку з цим Романенко нагадав про озвучену військову допомогу від Німеччини на понад 1,5 млрд євро, у складі якої — найбільш пріоритетні боєприпаси для західних систем ППО.

“Якщо ці поставки підтвердяться на практиці, це буде дуже суттєва допомога для нас”, — наголосив він.

Також у знищенні російських літаків допоможуть поставки військових вертольотів, і особливо — західні винищувачі типу F-16. І, звісно, Україна розраховує на постачання далекобійних ракет типу TAURUS (“Таурус”).

Читайте також: “Більшість випускалася мало не в повоєнний час”: причини падіння російських бомб на Бєлгородську область перерахував експерт

Нагадаємо, Повітряні сили ЗСУ за останні місяці повідомили про 13 збитих російських бойових літаків Су-34 і винищувачів Су-35, які їх супроводжували.

Як повідомили в Об’єднаному координаційному пресцентрі Сил оборони півдня України, найчастіше російська армія використовує керовані авіабомби (керовані авіаційні бомби, КАБи), на Запорізькому та Сєвєродонецькому напрямках фронту. Із застосуванням їх на Херсонському напрямку в окупантів є складнощі.

Прямий ефір