РФ роками намагалась розколоти єдність НАТО посиленням газового впливу на європейські країни, — Омельченко

Россия и НАТО. Коллаж: Facebook

З минулого сторіччя Росія намагалася посилити свій вплив серед країн Європи та розколоти Північноатлантичний альянс (НАТО). Цьому слугувало розширення газової співпраці із Німеччиною та іншими європейськими країнами ще за часів Радянського союзу. Про це сьогодні, 21 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор енергетичних програм “Центру Разумкова” Володимир Омельченко. 

“У 1970-х роках реалізовувалася так звана стратегія “Брежнєва-Косигіна”, яка полягала в тому, щоб посилити залежність Німеччини та інших європейських країн, відв’язавши їх від США. Керівництво СРСР думало, що посилення енергетичної залежності дасть змогу розвалити єдність блоку НАТО і посилити свій політичний вплив у Європі”, — сказав він.

Він зазначив, що на той час на посаді канцлера Німеччини був соціал-демократ Віллі Брандт, головний помічник якого виявився агентом радянських спецслужб — КДБ.

“Агентурні впливи на керівництво Німеччини дозволили Радянському Союзу протиснути проєкт, так званий “газ в обмін на труби”. Тоді був потужний конфлікт між Німеччиною, Францією та американським урядом Рейгана. Тобто багато в чому СРСР вдалося досягти мети, концепція продовжувала реалізовуватися і після розпаду СРСР, зокрема, колишнім канцлером Шредером і, більшою мірою, пані Меркель. Вони вважали, що посилення торгівлі з Росією дасть змогу Росії перейти на більш демократичний шлях розвитку, але, на жаль, сталося зворотне. Це призвело не до посилення демократії в Росії, а до посилення тоталітарного ладу, зрештою, до війни. Тому ось ця довгострокова стратегія, яка йде ще від Віллі Брандта, зазнала повного фіаско, і зараз Німеччина відмовилася від неї”, — акцентував Володимир Омельченко.

Читайте також: Газове самогубство Путіна: як живе Європа без російських енергоносіїв

Прямий ефір