РФ готує потенційних убивць не тільки для розправи з Україною, війна — курс країни на десятиліття вперед, — Ястребова про мілітаризацію дітей

Російський військовий на "патріотичному" уроці зі школярами. Ілюстративне фото: t.me/theinsider

Для російського контексту не існує межі між патріотичним вихованням і мілітаризацією. У мілітарному вихованні молодого покоління Росія застосовує тотальний підхід для різного віку, починаючи з дитячого садка. Про це сьогодні, 13 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила виконавча директорка “Східної правозахисної групи”, адвокатка, правозахисниця Віра Ястребова.

“Формуються навички володіння зброєю, коли дітям прямо говорять про те, що навколо вороги, і коли війну називають спецоперацією, намагаються таке створити свято. Воєнне вторгнення, вбивство мирних громадян, напад на іншу незалежну країну вони відзначають як свято, то ми розуміємо, що, напевно, вони хочуть, щоб у цих дітей було далі якомога більше свят, і в Російській Федерації теж”, — сказала вона.

Правозахисниця зауважила, який пласт дітей задіяний у мілітаризації.

“Ми не говоримо про те, що це стосується тільки старшокласників або режим Путіна хоче підвищити популяризацію служби в армії, хоча і там зараз уже вмовляють замість строкової служби підписувати одразу ж після навчання контракт із цими молодими росіянами, які слухали не так довго пропаганду, але все ж таки вони так само отримали її вплив. Тоталітарний підхід в освіті, тотальний підхід із застосуванням виправдання та ідеологічної складової, тобто їм розповідатимуть, хто для них наступний ворог, і водночас навчатимуть володінню зброєю. І введення обов’язкового предмета в школах свідчить про те, що через певний проміжок часу ми отримаємо вже нових школярів, школярів “путінюгенду”, які будуть по-іншому дещо підковані”, — каже Ястребова.

За її словами, хоч би як говорили урядовці РФ, що в них процвітає імпортозаміщення, і санкційна політика — це для них “чорний лебідь” і фактор зростання їхньої економіки, це не так. Саме тому вони розуміють, що в майбутньому платити солдатам не буде чим. Не буде таких фінансових стимулів для вбивства інших громадян іншої країни.

“Тому замість хліба будуть видовища та ідеологія. Тотальна ідеологія, яка вестиме в бій цих солдатів, якщо цьому дадуть здійснитися. Важливо зауважити той факт, що Російська Федерація в такій кількості готує потенційних убивць не тільки для того, щоб розправитися з Україною, яку вони ненавидять і транслюють амбіції путінського режиму, але це говорить про те, що це курс країни на десятиліття вперед. І про це варто задуматися тим сусідам Росії, які недооцінюють загрозу в поточному стані кремлівського путінського режиму”, — підсумувала Віра Ястребова.

Читайте також: У Росії з дітей формують майбутніх солдатів режиму, яких у бій вестимуть ідеологія і штучна ненависть, — правозахисниця

Як повідомлялося раніше, мілітаризація сфери освіти — частина військової диктатури Володимира Путіна. До російських школ для проведення уроків запрошують найманців, а військова символіка стає частиною способу життя молоді.

Читайте також: ТОТ України використовуються Росією як полігон для тестування жахливих ідей і нових планів в освіті, — правозахисниця

Прямий ефір