Резолюція Генасамблеї ООН — це результат політики Зеленського, роботи дипломатів та Сил оборони України, — експерт

77 сесія Генасамблеї ООН. Фото: Facebook/Денис Шмигаль

Резолюція, яку ухвалили 12 жовтня на Генеральній Асамблеї ООН, має велике значення і демонструє успіхи України на дипломатичному та воєнному фронтах. Про це сьогодні, 14 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт-міжнародник Дмитро Левусь.

“Це наднаціональне визнання. Це орган, який задає загальний тон гуманітарної та безпекової політики. Порівняймо з 27 березня 2014 року, коли було висловлено підтримку Україні після спроби анексії півострова Крим Росією. Тоді за резолюцію проголосувало 100 країн, зараз — 143. “Проти” було 11 країн, а зараз лише 5 — це конкретний вимір успіху”, — зазначив він.

Експерт наголошує, що ухвалення резолюції — це підтвердження комунікаційної політики України, яка проводилася від початку повномасштабної війни 24 лютого.

“Це результат політики, яку вів Зеленський, зустрічаючись із парламентами, зустрічаючись із громадськістю в режимі онлайн, зустрічаючись із науковою спільнотою, даючи постійно інтерв’ю. Ця активність разом із дипломатичною активністю, разом зі стійкістю України та заслугами Сил оборони України, — у комплексі дали такий результат”, — сказав він.

Левусь зазначив, що президент Росії робить все можливе, щоб продемонструвати істинне обличчя терористичного режиму. Особливо після терористичної атаки 10 жовтня, — масованого ракетного обстрілу українських міст.

“Україна за ці 8 років і, головне, з 24 лютого, своїм опором зробила так, що Росія більше не може ховатися за красивими словами чи образом, який раніше мала… Образом “російської культури”. Тому питання часу, коли Росію остаточно буде визнано країною-спонсором тероризму”, — підсумував Дмитро Левусь.

Читайте також: Це показує мізер підтримки РФ на міжнародній арені: про значення резолюції Генасамблеї ООН говоримо з нардепом Масловим

Нагадаємо, 12 жовтня на Генеральній Асамблеї ООН ухвалили резолюцію про невизнання псевдореферендумів, проведених Росією на тимчасово окупованих територіях України. 143 держави проголосували “за”, 35 — утрималися, 5 — “проти”.

Прямий ефір