Усе з нуля в новому місті почала сім’я Линник із Запоріжжя, яка переїхала до Львова на початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України. Кажуть, так рятувалися від регулярних обстрілів. На новому місці вирішили відновити свою сімейну справу — виробництво крафтової рослинної олії за старовинною технологією, повідомляє FREEДОМ.
Подружжя Максима та Альони починало займатися виготовленням рослинної олії ще в Запоріжжі. Перший прес для віджиму тоді розташували на балконі квартири. Те, що виходило, продавали тільки знайомим.
“Ми зрозуміли, що це цікаво людям, і почали одразу розміщувати в Instagram. Розробляли назви, етикетки, логотип. Усе це робили самостійно, без будь-яких вкладень”, — розповідає Альона Линник.
Згодом клієнтів ставало більше — сімейний бізнес почав розвиватися. Але 24 лютого минулого року родині довелося евакуюватися із Запоріжжя.
“Було просто страшно: у нас двоє маленьких дітей. Ми не хотіли просто бути в такому місці, де майже щодня були удари російських ракет. Це було поруч із домом, безсонні ночі. Я не з тих людей, хто чекатиме поки щось трапиться”, — сказала Альона.
Родина переїхала до Львова. Кажуть, такий вибір зробили, бо надихнулися тим, що в місті багато крафтових виробництв. Тут почали будувати все заново: винайняли невелике приміщення, розмістили там своє обладнання.
“Це олія найвищої якості, бо вона без нагріву, без зіткнення з металом. Вона не окислюється, робиться із сирого насіння, не смаженого, не обробленого термічно. Вироблена на заводах олія, по-перше, нагрівається до тисячі градусів, тобто вона вже “мертва”, там нічого не залишається”, — зауважив Максим Линник.
В асортименті родини 14 видів олій холодного віджиму та макуха, яку можна використовувати в харчуванні. Максим розповідає, виробництво екологічне та безвідходне.
“Із макухи ми робимо дві речі. Перше, просто її в такому вигляді продаємо. У нас є ось така макуха-мікс. Це суміш макух: тут є льон, кунжут, соняшник і гарбуз. Це можна додавати в салат, каші, хтось у перші страви додає, у випічку”, — каже він.
Максим та Альона Линник підкреслюють, що вважають важливим розвивати саме українське крафтове виробництво, щоб підтримувати національні традиції. Тому на новому місці сім’я вирішила розширювати види продукції: роблять борошно різних сортів й горіхові мюслі, а також планують виготовляти горіхову пасту.
Читайте також: Їдальня української кухні: переселенці із Запорізької області запустили соціальний проєкт (ВІДЕО)