Їдальня української кухні: переселенці із Запорізької області запустили соціальний проєкт (ВІДЕО)

Скріншот: uatv.ua

У Запоріжжі переселенці відкрили їдальню української кухні. Усі її працівники — мешканці тих районів Запорізької області, які тимчасово окуповані російськими військами. Працюють поки що без прибутку, у вихідні безкоштовно готують обіди для таких же, як вони, переселенців, передає  FREEДОМ.

У меню кілька десятків українських страв, розповідає адміністратор їдальні Тетяна.

“Крім борщу — і вареники, і млинці, і дуже смачні котлети, і фарширований перчик, і голубці”, — говорить Тетяна.

Рецепти страв — власні, запропоновані кухарями їдальні, у тому числі — сімейні.

“Вони пам’ятають, що готували їхні мами, що готували їхні бабусі, і вони втілюють це зараз. Щодня рецептура змінюється, не буває такого, щоб вона була однаковою”, — розповідає засновник їдальні Володимир Сірко.

Володимир Сірко — підприємець із тимчасово окупованого Енергодару. Ідею відкрити їдальню підказали земляки, із якими працював до повномасштабного російського вторгнення. Багато хто, виїхавши до Запоріжжя, зіштовхнувся із труднощами у пошуках роботи. Тому їдальню вирішили зробити соціальним проєктом: зі знижками для українських військових та безкоштовними обідами для переселенців у вихідні. Переселенці тут і працюють, каже Володимир.

Він сподівається на швидке визволення захоплених росіянами територій Запорізької області. І мріє якнайшвидше повернутися додому, в Енергодар.

“Ми втратили все, там залишилося наше життя. Не лише майно. Життя наше залишилося там, там, за Василівкою. І ми впевнені, що ми туди повернемося, впевнені, що ми всі відновимо, те, що ми втратили”, — каже чоловік.

Поки ж підприємець планує розвивати їдальню — відкрити в ній міні-пекарню, щоби там завжди пахло свіжим хлібом та здобою.

Прямий ефір