Регулярна армія РФ не може зазнавати таких втрат, як дозволяв собі Пригожин, “мобіки” швидше ламаються, — Дикий

Розбита російська техніка під Вугледаром. Фото: Facebook/Михаїл Федоров

Війна з боку РФ ведеться у збоченій реальності. Професіоналів у російській армії практично не залишилося. А ПВК “Вагнер” стала кісткою в горлі Генштабу ЗС РФ. Таку думку сьогодні, 22 лютого, в ефірі телеканала FREEДОМ висловив екскомандир взводу батальйону “Айдар” Євген Дикий.

Він зазначив, що підрозділи Пригожина були найбільш боєздатними саме за останній час, тому що їх ніколи не можна було порівняти за боєздатністю з кадровими частинами, де служили по багато років контрактники.

“Наприклад, із десантурою і морпіхами, зрозуміло, близько ніколи не було. Але десантура і морпіхи, загалом, уже, так би мовити, теж закінчуються. Їх за цю війну вибили в дуже значному відсотку. Зараз під Вугледаром, наприклад, морпіхів уже вдруге добивають одні й ті самі бригади, які вже зазнали важких втрат, їх пів року поповнювали, потім кинули під Вугледар, і ось знову з нуля потрібно поповнювати. Тобто професіоналів майже не залишилося, їх усе менше і менше. А порівняно з цією хвилею мобіків, із 300 тисячами, яких набрали восени, на їхньому тлі пригожинські “зеки” були значно боєздатнішими, бо більш вмотивованими — вони до в’язниці повертатися не хотіли. Крім того, знову ж таки, а командували ними пригожинські найманці, які до цього багато років в Африці відпрацювали, тобто в яких це, м’яко кажучи, не перша війна, тому вони чогось і досягли”, — сказав Дикий.

І ось ці досягнення, за словами експерта, стали кісткою в горлі російському Генштабу.

“Тим паче, що Пригожин всіляко на кожному кроці підкреслював, що провали — Генштабу, а досягнення — його. Насправді ще ніколи не було правдою. Жоден бій ПВК “Вагнер” не виграла сама. Їм давали артпідтримку, авіапідтримку, їм на підкріплення кидали якраз кадрові десантні частини, а вони були, скажімо, ось тим асфальтом катком, який тілами, трупами продавлював нашу лінію оборони, але саме продавлював за дуже серйозної підтримки регулярних частин, тобто умовно частин того ж Герасимова. Але не тільки не було, скажімо, жодної подяки і підкреслення цієї взаємодії, а навпаки, Пригожин увесь час наголошував, що він воює сам, і тільки він успішно воює, а поруч генерали все провалюють. Лампаси, як він їх називав. Зрештою, лампаси озлилися. Зрештою, розлютилися, і показали йому, а на що він здатен, власне, сам без авіапідтримки, без артпідтримки, без постачання на рівні регулярних частин. Ну ось результат спостерігаємо”, — каже він.

Дикий нагадав, що єдине реальне досягнення росіян за останні пів року — це місто Соледар Донецької області. І з Соледару українських воїнів видавили саме пригожинськими “зеками”.

“Я думаю, що, якщо їх звідти відведуть, це однозначно буде нам на користь. Усе-таки регулярна російська армія не може зазнавати настільки великих втрат, як дозволяв собі Пригожин. Саме тому, що інший людський матеріал. Мобіки швидше ламаються, мобіки, яким не світить повернення на 20 років до ГУЛАГу, вони все-таки за досить серйозних втрат починають просто розбігатися. Тому це все-таки зовсім інший рівень буде тиску на нас”, — заявив екскомандир взводу батальйону “Айдар”.

Він пояснив, що принципово в масштабі всієї війни це нічого не змінює, тому що пригожинська ПВК ніколи не була такої чисельності, щоб наступати більше, ніж в одному місці.

“Навіть для того, щоб узяти Соледар, їм довелося на час відійти від Бахмута. Вони брали Соледар, взяли, тільки після цього знову повернулися на Бахмут. Тобто навіть на два міста одразу їх ніколи не вистачало. Але там, куди їх кидали, в тому одному місці було справді дуже важко втриматися. Тому, якщо їх відведуть або взагалі розформують, зрозуміло, для нас це плюс. Ба більше, в принципі, будь-які суперечності між ворогами, будь-які, скажімо, збої в їхній єдиноначальності і в єдиному управлінні операцією — це завжди нам на плюс. Тому запасаємося попкорном і спостерігаємо за великим батлом Герасимова і Пригожина. Битва двох якодзун, вона ж битва жаби і гадюки, з нашої точки зору. Чесно кажучи, ми більше зацікавлені навіть не так, щоб їх швидко відвели, а скоріше довше було протистояння, щоб вони одне одному паскудили, по черзі зривали операції і доводили одне одному, хто без кого не може. Ось чим довше цей бардак триватиме, тим для нас краще”, — резюмував Євген Дикий.

Читайте також: Пригожин проти Герасимова: що відомо про конфлікт путінських маріонеток (ВІДЕО)

Прямий ефір