Регіони України, де відчувається дефіцит електроенергії після ракетних ударів РФ, назвав Герус

Андрій Герус. Фото: sluga-narodu.com

Найскладніша ситуація з енергосистемою після ракетних атак Росії — у центрі та на сході України. Водночас відновлення системи триває успішно. Про це сьогодні, 22 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

Він зазначив, що загалом у регіонах ситуація не напружена. Бувають десь якісь окремі моменти.

“Наприклад, була аварія в мережах Хмельницької області, тому там окремо взятий день була проблема, і більше була відсутність електроенергії. Але якщо брати загалом, то, в принципі, напевно, Київ, Київська область і схід, північний схід країни — це найскладніші регіони, де відчувається дефіцит електроенергії. Тому що крім дефіциту потужностей, тут ще існують мережеві проблеми, пов’язані з підстанціями. Тому, напевно, найскладніша ситуація — це центр і схід країни. Але, загалом і в цілому, головне ті проблеми, які виникли одразу після ракетних ударів, вони якимись обхідними шляхами вирішені”, — сказав Герус.

За його даними, зараз у більшості електроенергія вже подається кінцевому споживачеві.

“Стоїть питання в тому, щоб ці графіки були прогнозовані й, скажімо так, вони були, якщо можна так сказати, максимально зручними для кінцевого споживача, щоб кінцевий споживач міг знати, коли використовувати електроенергію, на які години краще перенести споживання. Тому зараз уже ситуація стабілізувалася, і вона, звичайно, легша, ніж була п’ять днів тому”, — зазначив голова профільного комітету.

Він уточнив, що все можливо відновити. Це питання часу і грошей.

“Неможливо відновити тільки те, що розташовано на лінії фронту або в безпосередній близькості до лінії фронту. Тому скрізь тривають роботи. Там, де це неможливо швидко відновити, шукаються якісь обхідні варіанти, там використовуються резервні схеми подання електроенергії. Проблеми розв’язуються різними способами весь час. Іноді десь щось відбудувати і відновити вимагає занадто багато часу. Тому шукають якісь інші варіанти, поки це все працює, бо вони б’ють, б’ють, б’ють, але в нас у більшості регіонів у більшості споживачів світло є. І, скажімо так, умови для життя нормальні поки що. Я сподіваюся, що вони будуть нормальні, й робиться все можливе для того, щоб не дати росіянам зруйнувати нашу енергосистему і не дати росіянам відрізати українців від електроенергії та від тепла. Тому робота йде, і не так-то просто створити в Україні таку масштабну проблему, яку вони хочуть створити”, — заявив Герус.

Очільник профільного комітету нагадав, що подібна ситуація вже була в Україні влітку, коли Росія хотіла створити масштабну кризу — дефіцит пального, бензину і дизеля.

“І цього зробити не вийшло. Були якісь тимчасові незручності. Всі ми прекрасно пам’ятаємо, але ми пережили і в нас ситуація налагодилася. Усе виправилося, і зараз із цим проблем немає. Тому я впевнений, що і тут теж ми стали сильнішими, і в нас буде і електроенергія, і тепло. І ці складні часи ми переживемо і покажемо, що ми сильні”, — резюмував Андрій Герус.

Читайте також: Росія проводить навмисний геноцид в Україні — факти, завдання, дії Києва (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, цілеспрямовано і планомірно Росія атакує мирних жителів України, прагне позбавити їх світла і тепла. Але українські енергетики швидко ремонтують об’єкти, а влада робить все можливе, щоб громадяни могли навчатися і працювати.

Прямий ефір