Перший транш від Євросоюзу в рамках Ukraine Facility: про його важливість розповів Несходовський

Прапори ЄС та України. Фото: gettyimages.com

Перший транш від Європейського Союзу Україні в рамках Ukraine Facility дуже важливий через відсутність фінансової допомоги з боку США. Про це сьогодні, 1 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив економічний експерт Ілля Несходовський.

“Перший транш фактично нам гарантовано, тому що ми виконали своє домашнє завдання щодо підготовки Ukraine Facility, представили його Європейській комісії. Європейська комісія позитивно оцінила, ухвалила, проголосувала, відповідно, щоб виділити ці гроші”, — сказав він.

Несходовський підкреслив, що ці гроші особливо необхідні через відсутність зовнішнього фінансування з боку Сполучених Штатів Америки через складну політичну ситуацію. За його словами, в України є певні бюджетні проблеми, які поки населення не відчуває.

“Виконуються зобов’язання з пенсійного забезпечення та з виплати заробітної плати. Але є певні невеликі проблеми, які стосуються, наприклад, затримки з виплатою за програмою “5-7-9″, це ж стосується й відшкодування податку на додану вартість… Звичайно ж, Кабінет міністрів вживає відповідних заходів. Наприклад, через те, що великі банки є державною власністю, було прийнято рішення щодо виплати дивідендів фактично достроково. Також це стосується й великих компаній нафтових та інших напрямків, які перебувають у державній власності. Тобто ухвалюються рішення для того, щоб пом’якшити цей негативний тиск відсутності зовнішнього фінансування”, — сказав експерт.

Він зазначив, що попри це Україна потребує зовнішніх запозичень, щоб виконувати свої зобов’язання за бюджетом.

Читайте також: Українське економічне диво на тлі війни: аналіз і прогнози від фінансового аналітика Сергія Фурси

Нагадаємо, Рада ЄС остаточно схвалила допомогу Україні на 50 млрд євро. 1 лютого 2024 року країни ЄС подолали опір Будапешта й досягли домовленості про макрофінансову допомогу Україні. Програма розрахована на чотири роки.

Прямий ефір