Міжнародний валютний фонд (МВФ) завершив перший перегляд програми Stand by (SBA) та ухвалив рішення виділити для України другий транш у розмірі 699 млн доларів, а також продовжити дію програми до червня 2022 року.
Про це повідомляє UA з посиланням на МВФ.
Таке рішення ухвалила Рада директорів фонду на засіданні у Вашингтоні у ніч на 23 листопада.
Згідно з ухваленим рішенням, українська влада зобов’язується повернути податково-бюджетну політику в режим, що відповідає середньостроковій стійкості боргу, захищаючи при цьому соціально вразливі верстви населення, зміцнюючи управління доходами та знижуючи фіскальні ризики від квазіфіскальних операцій (операцій, які не відображаються у показниках бюджету, але можуть призвести до зменшення надходжень бюджету, – ред.), зокрема.
Серед інших зобов’язань України:
- забезпечення незалежності центрального банку та зосередження грошово-кредитної політики на поверненні інфляції у цільовий рівень;
- забезпечення фінансового здоров’я банків, зокрема через належне управління з метою відновлення надійного банківського кредитування у приватному секторі;
- боротьба з корупцією та просування судової реформи;
- зниження ролі держави та корпоративних інтересів в економіці з метою покращення ділового середовища, залучення інвестицій та підвищення потенціалу економіки.
З урахуванням першого траншу загальні виплати в межах Stand by становитимуть приблизно 2,8 млрд доларів за загального обсягу програми SDR у 2 млрд доларів.
Економічна програма України, яку підтримує МВФ, спрямована на те, щоб допомогти владі впоратися з наслідками шоку, викликаного COVID-19, підтримати відновлення економіки та просунутися вперед у проведенні важливих структурних реформ для зниження основних факторів уразливості.
Як зазначається на сайті Мінфіну, міністр фінансів України Сергій Марченко привітав рішення ради МВФ.
“Я дякую представникам МВФ, які довгий час є нашими надійними партнерами. Рішення про виділення траншу є результатом проведених нами структурних реформ та свідченням того, що наша країна рухається правильним шляхом. Ми доклали значних зусиль для досягнення такого результату. Наявність програми МВФ позитивно впливає на міжнародний імідж нашої країни, а також відкриває можливості для отримання фінансової підтримки від низки міжнародних партнерів”, – наголосив Сергій Марченко.
Нагадаємо, 22 листопада міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся з новопризначеним віцепрезидентом Європейського банку розвитку та реконструкцій з питань політики та партнерства Марком Боуменом.
Читайте також: Україна отримала 600 млн євро макрофінансової допомоги від ЄС