Путіну не потрібні реальні перемовини про мир: політолог прокоментував меседжі диктатора на саміті G20

Володимир Путін. Фото: ap.org

Очевидно, що всі слова президента РФ Володимира Путіна, спрямовані щодо України, якщо десь на 20-30% ґрунтуються на якихось загальнозрозумілих і загальновідомих фактах, то 70% — це нахабна брехня і відкрита пропаганда. Таку думку сьогодні, 23 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

Так він прокоментував інформацію, що у своїй промові на віртуальному саміті G20 (“Великої двадцятки”) російський диктатор Путін намагався виправдати російське вторгнення до України. Говорив, що Росія готова до мирних перемовин. Це, мовляв, не Москва, а Київ публічно оголосив про те, що виходить із перемовного процесу. А потім Путін швидко згорнув тему і почав говорити про війну на Близькому Сході.

“Я думав, що він набагато більше говоритиме про те, що нібито Росія не відмовлялася від перемовного процесу. Але ми бачили, що він звернув у тему особистих стосунків, у тему трагедії для кожної сім’ї тощо. Насправді це класична абсолютно маніпуляція, коли намагаються зачепити переживання пересічних громадян тієї чи іншої країни, не пояснюючи, чому ж трапилося так чи інакше, не кажучи про причинно-наслідкові зв’язки. Путін постійно використовує цей прийом і зараз він навіть його трошки посилив. Але, тим не менш”, — сказав Чаленко.

Політолог зазначив, що Росія нібито не відмовлялася від перемовин, але вона чомусь відмовляється від перемовин щодо українських військовополонених.

“Те, що з серпня ми не бачимо обміну українських захисників, які зараз утримуються в російських в’язницях. Також ми зараз бачимо, що без перемовин тривають атаки на Куп’янському напрямку, на Бахмутському, Авдіївка. Чудово зрозуміло, що Путіну не потрібні сьогодні реальні перемовини про мир, Путіну не потрібен мир. Усі перемовини, які йому треба, — це лише виграти час. Виграти час для посилення своїх позицій і для здійснення нових атак проти незалежної України”, — вважає голова Центру аналізу та стратегій.

Читайте також: Путіну знову вказали його місце, усе висловили в обличчя і закликали покинути територію України, — політолог про саміт G20

Нагадаємо, радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк прокоментував заяву глави Кремля на саміті G20 в Індії. Говорячи про війну РФ проти України, Путін заявив про “необхідність думати, як припинити цю трагедію”. За словами Подоляка, єдиним дієвим рішенням для російського диктатора Путіна стало б негайне виведення своїх окупаційних військ з території України.

Прямий ефір