Путіну знову вказали його місце, усе висловили в обличчя і закликали покинути територію України, — політолог про саміт G20

Володимир Путін 22 листопада 2023 року. Фото: gettyimages.com

Під час віртуального саміту G20 (“Великої двадцятки”) світові лідери поставили на місце російського диктатора Володимира Путіна. Таку думку сьогодні, 23 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

Так він прокоментував інформацію, що напередодні відбувся віртуальний саміт G20, країна-організатор якого — Індія. Були запрошені лідери всіх країн-членів “Двадцятки”, включно з главою Африканського союзу, а також керівники 11 міжнародних організацій. Участь взяв і президент РФ Володимир Путін. Російські ЗМІ цим дуже пишалися, писали, що російський президент і лідери західних країн уперше за довгий час зможуть стати учасниками одного заходу. Незадовго до саміту стало відомо, що лідери США і КНР Джозеф Байден і Сі Цзіньпін не братимуть у ньому участі. На думку політолога, російський диктатор їхню відсутність сприйняв болісно.

“Оскільки тут можна проводити лінію і до нещодавньої зустрічі Байдена і Сі в Сан-Франциско, що це якраз показує формування двополярного світу, де не дуже-то й гарне місце для РФ, хай би як вони собі це не планували посісти особливу позицію в багатополярній структурі. Але, звичайно ж, росіяни це пояснюють тим, що Китай не хотів сваритися з Індією (у них є конфлікт). Але, тим не менш, я думаю, що найімовірніше якраз це питання безпосередньо пов’язане саме з РФ, для того, щоб не створювати публічних ліній розколу між США і Китаєм. Очевидно, що російська пропаганда так чи інакше працювала б, просто Сі та Байден не дали можливості для такої гри і підміни понять з боку російської пропаганди. З іншого боку, приємно, що російські так звані ЗМІ раділи участі Путіна, оскільки Путін вислухав усі слова щодо підтримки України”, — сказав Чаленко.

Зокрема, такі слова прозвучали від прем’єр-міністрів Канади Джастіна Трюдо та Італії Джорджі Мелоні, від федерального канцлера Німеччини Олафа Шольца, президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.

“Насправді знову Путіну все висловили в обличчя і закликали його покинути територію України. Таким чином, звісно ж, можливо, російські ЗМІ певною мірою мають рацію — це був гарний день, але точно не для Володимира Путіна, якому знову вказали його місце і закликали його дотримуватися міжнародного права і територіальної цілісності України”, — резюмував Ігор Чаленко.

Читайте також: Презирство до Путіна і ставка на БРІКС: чому США і Китай відмовилися від участі в онлайн-саміті G20

Нагадаємо, надзвичайний і повноважний посол України, заступник міністра закордонних справ України (2004-2005 рр.), посол України в США (2006-2010 рр.), посол України у Франції (2014-2020 рр.) Олег Шамшур висловив думку, що Індія, яка зараз головує в G20, зробила можливою участь у віртуальному саміті саме президента РФ Путіна з метою допомогти йому вийти з ізоляції.

Прямий ефір