Путіну достатньо вивести війська з України: у Єврокомісії відреагували на слова Лаврова про нібито бажання Заходу завершити війну на полі бою

Прапор України біля будівлі Єврокомісії в День Європи. Фото: uatv.ua

Для завершення війни в Україні необхідно лише рішення про виведення російських військ, які незаконно вторглися на її територію. Про це сьогодні, 13 травня, на брифінгу в Брюсселі заявив представник Європейської комісії Ерік Мамер, коментуючи заяву міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про те, що нібито Захід хоче домогтися рішення на полі бою й Москва готова до цього, інформує кореспондент FREEДОМ в Європі.

“Господи, знову про це! Я вже говорив це раніше. Хто почав цю війну? Хто хоче вирішити цю проблему на полі бою? Це Росія. Це не ЄС. Європейський Союз не на полі бою. Хто почав цю війну? Це Росія. Саме Росія хоче завершити це на полі бою. Я перепрошую, але все це показує ігнорування всього, що ми говоримо відтоді, як російські війська незаконно вторглася в Україну в лютому 2022 року. Цієї війни бути не повинно. Якщо є війна, то це тому, що Росія розв’язала війну. Щоб війна закінчилася, достатньо одного слова Путіна: вивести війська. Це покладе край війні. Європейський Союз — це організація, заснована на філософії миру. Йдеться про вирішення розбіжностей за допомогою діалогу. Це не українські війська виступили проти іншої країни, а саме російські сили виступили проти України”, — сказав Мамер.

Читайте також: Нездатність РФ зірвати саміт миру може коштувати Лаврову посади — розбір політолога

Нагадаємо, на прохання України Швейцарія запросила понад 160 делегацій з усього світу взяти участь у першому Глобальному саміті миру, який відбудеться 15-16 червня 2024 року на курорті Бюргеншток. 

Прямий ефір