Путін розв’язує демографічну проблему депортацією українських дітей до РФ — це нацистський підхід, — Лисянський

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Президент Путін розв’язує демографічну проблему Росії депортацією населення тимчасово окупованих територій України на російську територію — це нацистський підхід. Про це сьогодні, 27 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив правозахисник, директор Інституту стратегічних досліджень і безпеки Павло Лисянський.

“Дітей вони вивозять, щоб виконати свою нацистську програму з інтеграції в Росію людей слов’янської зовнішності. І зараз Путін ухвалив указ №951 від 26 грудня 2022 року, яким намагається анексувати все населення, що проживає на тимчасово окупованих територіях України, указ щодо відмови від українського громадянства, і тепер вони змушують його підписувати всіх”, — сказав він. 

Правозахисник додав, що після депортації на територію Росії українців примушують оформляти російський паспорт, тим самим знищуючи українську ідентичність.

“Але дітей вони беруть, щоб подолати свою демографічну проблему… Навіть російські вчені дають прогнози, що через 50 років у Росії молоді слов’янської зовнішності буде приблизно рівна кількість, а ще через 30 років молодь слов’янської зовнішності опиниться в меншості. І Росія замість того, щоб проводити соціальні програми, працювати над демографічною проблемою нормальними цивілізованими інструментами, просто вирішила вкрасти українців, видати їм російські паспорти і так розв’язувати демографічну проблему. Це нацистський підхід”, — підкреслив Павло Лисянський.

Читайте також: Депортація українських дітей до РФ і передача їх у російські сім’ї кваліфікується як воєнний злочин і елемент геноциду, — експертка

Прямий ефір