Путін продовжує політику Сталіна — винищити всіх кримських татар, — Чубаров

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Кримські татари практично від перших днів російської окупації півострова стали об’єктом цілеспрямованих репресій і переслідувань з боку каральних органів РФ. Питання відновлення територіальної цілісності України — це не просто дотримання духу і букви міжнародного права, а майбутнього Української держави, української нації та кримськотатарського народу. Про це сьогодні, 19 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

“Це обумовлено тим, що кримські татари дійсно єдині на півострові в такий масовий спосіб виступили проти вторгнення російських військ, виступили в ненасильницький спосіб тими формами протесту, які для них були доступні. І зрозуміло, що російська окупаційна влада визначила кримськотатарський народ як абсолютно нелояльну частину кримського населення, як, до речі, і етнічних українців. І тому метою всіх цих репресій, переслідувань у Криму є видавлювання через страх людей, які залишаються відданими Українській державі”, — сказав він.

Чубаров зазначив, що після широкомасштабного вторгнення російських військ на материкову частину України ці репресії посилилися.

“Посилилися, бо Росія, яка окупувала Крим, докладає всіх зусиль для того, щоб зберігати контроль над кримським суспільством, над територією, яка стала прифронтовою зоною. І для російських каральних органів або для російської окупаційної адміністрації є два таких способи, за допомогою яких вони намагаються контролювати суспільство. Це — широкомасштабна цілодобова пропаганда, спроба промивати мізки жителям Криму. І друге — це репресії. Пропаганда і страх. Ось два інструменти, за допомогою яких російська окупаційна адміністрація продовжує контролювати ситуацію в Криму”, — заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу.

На його думку, Крим — ключ до звільнення всіх територій України, і його звільнення можливе вже цьогоріч. А спроба завершити цю війну угодою з Росією без відновлення повною мірою територіальної цілісності України означає просто відкладену війну, відкладену небезпеку і реванш з боку Росії через якийсь час.

“А продовження режиму окупації або якоїсь невизначеності, але продовження контролю Росії над Кримом — це означає остаточне знищення кримськотатарського народу. Нас і так залишилося 300 тисяч, і ми ледве з великими поневіряннями повернулися на свою батьківщину. І тут знову Росія окупувала Крим, і практично Путін продовжує політику Сталіна — винищити всіх кримських татар”, — каже Чубаров.

Але, уточнив він, тут проблема не тільки у знищенні кримськотатарського народу.

“Якимось чином, якщо хтось припустив би, що можна поступитися Кримом Росії, то це означає абсолютний хрест на майбутньому незалежної Української держави. Тому що при збереженні панування в Чорному морі, використовуючи Кримський півострів, Росія ніколи не дасть змоги розвиватися економічно Україні, всі порти будуть блоковані. Ба більше, з точки зору безпеки Україна завжди відчуватиме пряму загрозу з боку Росії. Тому будь-хто, хто якимось чином допускав або може в майбутньому допустити якісь міркування з приводу можливості поступки Криму, це означає про те, що ця людина або ці політики хочуть знищити Україну, кримських татар”, — резюмував Рефат Чубаров.

Читайте також: З якою метою Путін приїжджав до окупованого Криму — думка Чубарова

Прямий ефір