Комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) визнав нелегітимність Путіна як президента РФ. Про це сьогодні, 16 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомила голова постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ Марія Мезенцева.
Вона нагадала, що 13 жовтня 2023 року ПАРЄ своєю резолюцією визнала Володимира Путіна диктатором, а російський режим — диктатурою.
“Учора на засіданні юридичного комітету ПАРЄ визнали вже нелегітимність [нового терміну президентства] Путіна. Одноголосно підтримали не тільки статус Росії як диктатури, але і як такої імперії зла”, — сказала Мезенцева.
Цією тематикою учасники ПАРЄ активно займатимуться завтра, 17 квітня.
“Важливо, що питання нелегітимності Путіна розглядається в тематиці вбивства [лідера російської опозиції] Навального, а також інших політв’язнів, які залишаються в російських в’язницях. Наприклад, ідеться про Володимира Кара-Мурзу, який був тут у січні 2022 року, і після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну він відкрито засудив дії влади, після чого його помістили до в’язниці. Також ми хочемо говорити про важливість корінних народів РФ, і як їхня ідентичність стиралася і продовжує знищуватися”, — повідомила Марія Мезенцева.
Крім того, юридичний комітет ПАРЄ 15 квітня назвав російську нафтову індустрію, нафтопереробні заводи (НПЗ) легітимною метою для Сил оборони України.
Читайте також: РФ завдала збитків Україні на понад 1 трлн доларів: як відновити країну коштом російських активів, розповіла Мезенцева
Нагадаємо, весняна сесія ПАРЄ проходить у Страсбурзі (Франція) з 15 по 19 квітня. Тема України та протидії російській агресії — ключова. 16 квітня одноголосно було проголосовано резолюцію про підтримку відновлення України коштом активів Російської Федерації. 17 квітня відбудуться дебати щодо необхідності протидіяти тоталітарному режиму Володимира Путіна і його війні з демократією. А 18 квітня на порядку денному — резолюція “Жертви насильницьких зникнень: як РФ захоплює українських цивільних і порушує міжнародне право”.
Читайте також: Не на зброю, а на відновлення: як у ПАРЄ ухвалювали історичну для України резолюцію — включення зі Страсбурга (ВІДЕО)