Путін і його “свита” прибули до Пекіна: чого чекати російському диктатору від зустрічі з лідером Китаю (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Російський диктатор Володимир Путін приїхав до Китаю. І з собою в Піднебесну він привіз майже всіх ключових кремлівських чиновників. Російська делегація прагне зміцнити зв’язки Москви та Пекіна, від якого з кожним днем дедалі більше залежить російська економіка і військова машина. Цей візит для Путіна — перший міжнародний після так званої інавгурації. Вибір припав на Китай не випадково — це чи не єдина країна, де російський лідер може розраховувати на “теплий” прийом, а не на арешт за ордером Міжнародного кримінального суду в Гаазі, повідомляє FREEДОМ.

Це вже другий візит російського диктатора до Пекіна за пів року та третій — за час повномасштабного вторгнення в Україну.

Новий термін свого царювання Путін починає з Китаю. І це — показовий поворот. У 2018 господар Кремля перший візит після виборів здійснив до Австрії. А у 2012 році поїхав спершу в Білорусь, Німеччину, Францію і тільки після цього в Піднебесну.

Водночас голова Китайської Народної Республіки (КНР) Сі Цзіньпін відвідав низку європейських країн після п’ятирічної відсутності: Францію, Угорщину, Сербію. До Путіна не заїхав. 

“Сі проігнорував парад у Москві та “інавгурацію” Путіна, тому що в день “інавгурації” він був у Європі. Це був ляпас у бік Путіна. Ми пам’ятаємо кисле обличчя російського диктатора, який явно був незадоволений таким становищем”, — зазначив політолог Дмитро Васильєв.

З лютого 2022 року Пекін став найбільшим ринком збуту російської нафти та газу, а також ключовим джерелом імпорту. До нього входять як споживчі товари, так і компоненти, що забезпечують роботу військової машини Росії. Про це раніше повідомляли держсекретар США Ентоні Блінкен і віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс.

Востаннє Путін відвідував Пекін у жовтні 2023 року. Поїздка та переговори з главою КНР тоді завершилися нічим. І хоча російський диктатор називав Сі “дорогим другом”, хвалив за успіхи проєкту “Один пояс — один шлях” і заявляв про “великі перспективи” двосторонніх відносин, китайські урядовці не підписали контракту на додаткові постачання російського газу та будівництво трубопроводу “Сила Сибіру-2”.

“Після початку повномасштабної війни з Україною минуло вже понад два роки, але до нас не прийшов жоден новий китайський інвестор, не вклав нічого нового у виробництво з Росією. Не купив жодної частки в російській компанії. Тобто західні інвестори йдуть, а китайські інвестори не поспішають вкладатися в Росію”, — сказав російський економіст Володимир Мілов.

У пресслужбі Кремля повідомили, що Путін і Сі Цзіньпін проведуть переговори, за підсумками яких цього разу планується підписання низки документів.

“Китай зацікавлений у дешевих ресурсах. Росія готова надавати дисконти. Китай зацікавлений, враховуючи падіння їхньої економіки, яке пов’язане з іпотечною кризою. Говоритимуть про ті землі, які Росія вже пообіцяла Китаю. Це звучатиме як оренда, як надання територій для народного господарства, але, по суті, це буде відчуження територій РФ. Російські експерти кажуть, що це буде територія, співрозмірна з усією Україною”, — додав Васильєв.

У центрі переговорів будуть і санкції, повідомляє видання The Financial Times.

На початку 2024 року експорт Пекіна до Москви значно знизився, до того ж китайські банки більше не приймають з Росії платежі в юанях.

Читайте також: Кремлівський диктатор попрямував на уклін до Китаю: ймовірні причини візиту назвав Мережко

Прямий ефір