Присутність Росії на другому Саміті миру свідчитиме, що вони вирішили закінчити війну, — Зеленський

Володимир Зеленський. Скріншот: president.gov.ua

Перебіг війни залежить від двох речей — від сили України на полі бою і від сили дипломатичної роботи. Про це сьогодні, 16 червня, після завершення Глобального саміту миру заявив президент України Володимир Зеленський, повідомляє FREEДОМ.

“Наше сьогоднішнє завдання — не дати Росії отримати успіх у наступальних діях у Харківській області. Вважаю, що зараз ситуація краща, вона стабілізувалася завдяки нашим воїнам. Вважаю, що найближчим часом завдяки нашим партнерам буде посилення наших воїнів, і відповіді загарбникам на полі бою будуть потужнішими”, — сказав він.

Щодо дипломатичної роботи, Зеленський зазначив, що “якщо нам усе вдасться, то ми дійдемо до другого Саміту миру”.

“І якщо Росія буде на другому Саміті, то це буде говорити про те, що вони хочуть миру. Їхня присутність там буде говорити про те, що вони вирішили закінчити війну. Не хочу грати словами — вирішили вони чи їх змусив світ. На сьогоднішній момент ми боремося за те, щоб їх змусив світ. Але для нас, громадян України, головне — результат. Результат — це закінчення війни”, — наголосив президент України.

Зеленський акцентував, що Росія “хоч завтра може почати з нами переговори”. Єдина умова — “якщо вони вийдуть із наших законних територій”.

Читайте також: Глава Єврокомісії назвала умову, за якої Росія буде залучена до мирних зусиль

Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбувається перший Глобальний саміт миру, у роботі якого бере участь 101 делегація з різних країн і міжнародних організацій.

За підсумками саміту було ухвалено комюніке, яке підтримали 80 країн і чотири міжнародні організації.

Читайте також: Мир в Україні — це не її капітуляція, як думає Путін, — Мелоні 

Прямий ефір