Пригожин робить усе, щоб “гарматного м’яса” було достатньо, — Ягун про ситуацію на фронті на Донбасі

Віктор Ягун. Скриншот: uatv.ua

На Бахмутському напрямку бої тривають безперервно. Ситуація дуже важка, а глава приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” Євген Пригожин робить усе, щоб “гарматного м’яса” було достатньо в цьому регіоні. Про це сьогодні, 29 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив генерал-майор запасу Служби безпеки України, заступник глави СБУ (2014-2015 рр.), директор Агентства реформування сектору безпеки Віктор Ягун.

“На сході дуже чітко видно, що частини підрозділу з Херсона (які втекли під час контрнаступу української армії, — ред.), особливо ті, які є більш-менш боєздатні десантники, були перекинуті на Сватівський напрямок. Там тривають дуже важкі бої, вони намагаються контратакувати, зупинити наш наступ своїми контратаками. У них поки що нічого не виходить, тому що фронт там дуже такий важкий. Але ситуація на Бахмутському напрямку, вона страшніша в тому плані, що не припиняються бої ні на секунду”, — сказав він.

За словами Ягуна, цей напрямок повністю перебуває під контролем “Вагнера”.

“І ось ці штурмові підрозділи, які сформовані фактично з бандитів, яких вирвали або взяли з в’язниці, які мають мотивацію на предмет того, що там не стільки гроші, скільки амністія. Вони намагаються довести, що вони стоять за своєю підготовкою і мотивацією набагато вище збройних сил Росії. І для того, щоб показати це і отримати свою нішу не тільки у військовій ієрархії, а й, напевно, у політиці, Пригожин робить усе, щоб кількість гарматного м’яса там не зменшувалася”, — додав генерал-майор запасу СБУ.

Він зазначив, що людина для росіян там взагалі не цінна.

“І ось ці страшні фотографії, страшні відео, які наші хлопці виставляють, це, звичайно, просто жах. Але наші розуміють зусилля ворога, немає там у них ніяких успіхів. Вони зараз намагаються, нарешті до них дійшло, що в лоб у них нічого не вийде, вони намагаються зараз обійти Бахмут через якісь населені пункти з боку. Я думаю, що наші теж були готові до цих маневрів. І не думаю, що найближчим часом у них щось там зміниться”, — резюмував Віктор Ягун.

Читайте також: Нападаючи на Україну, Росія копіювала тактику вторгнення до Чехословаччини 1968 року, — Ягун

Нагадаємо, на думку військового оглядача Дениса Поповича, місто Бахмут Донецької області є для російських окупаційних військ символічною точкою. Після нього росіяни планують піти на Слов’янськ і Краматорськ, щоб реалізувати свої плани. Сюди ж можна віднести Авдіївку та спроби наступати на Вугледарському напрямку.

Прямий ефір