Нападаючи на Україну, Росія копіювала тактику вторгнення до Чехословаччини 1968 року, — Ягун

Знищена російська техніка. Фото: Facebook/93 ОМБР

Росія взагалі не була готова до тривалої повномасштабної війни в Україні, а логістична система російських військ не працює. Про це сьогодні, 29 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив генерал-майор запасу Служби безпеки України, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.), директор Агентства реформування сектору безпеки Віктор Ягун.

“Це ми бачимо по тому, що відбувається на фронті, по тих непоправних втратах, які має Росія в озброєнні, боєприпасах, у виснаженні того озброєння, яке використовується. Тому що є глибокі дослідження щодо можливостей ремонту стволів у танків і артилерії. Є ще одне дослідження окремо по боєприпасах. Там взагалі ситуація така, що якщо Росія хоче вийти на той рівень використання боєприпасів, який вона намагалася використовувати в перші місяці війни, то їй треба від 7 до 8 років. І по ракетах розрахунки є, що Росія не може робити більше як 15-25 ракет”, — сказав він.

Тому, підтвердив Ягун, така накопичувальна тактика — вони спочатку накопичують якийсь період ракети, а потім випускають їх по Україні.

“Ці всі моменти накладаються на те, що саме Росія реально не була готова. Вони насправді від самого початку, ми тепер уже ніби розуміємо, що насправді відбувалося, вони взяли стару тактику, яку використали під час введення військ у Чехословаччину 1968 року, і просто копіювали цю військову операцію. Тобто там, починаючи від знаків на бойовій техніці, закінчуючи зверненням до військовослужбовців, щоб вони переходили на бік або взагалі не брали участі в бойових діях, або переходили на бік ворога. І навіть використання аеродрому, який міг би бути для них базою, тобто як у нас у Гостомелі, точно така сама тактика була в Чехословаччині використана”, — каже генерал-майор запасу СБУ.

Також він зазначив, що в основній масі російська армія керується наказами згори, і командир не має самостійності, він дуже скутий обмеженнями.

“Для того, щоб отримати команду мало не з Москви, у нього йде величезна кількість часу. Це одна проблема. А друга — логістичне забезпечення. Треба всього потроху. І отримувати він повинен це не зі складів, який поблизу, а з тієї частини, де формувалася батальйонно-тактична група. І виходить, що цей розгардіяш у цьому всьому, ці логістичні ланцюжки, вони просто не справлялися з тим, що має бути на фронті”, — пояснив Ягун.

Він вважає, що, найімовірніше, російська армія перейде до тієї системи, яка була їм зрозуміла, — ще імператорської, Радянської армії (Червоної армії).

“Це є окремі мотопіхотні підрозділи, окремі танкові, окремі артилерійські, які отримують команду теж зверху. І ось вони будуть як би загальна спрямованість така фронтальна. Не знаю, наскільки їм це допоможе, тому що насправді війна у нас тепер XXI століття, але точно не кінця XIX – початку XX століття”, — підсумував Віктор Ягун.

Читайте також: “Потьомкінські села” — прокляття не лише держави, але й армії, — експерт про військово-технічний потенціал РФ (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, за дев’ять місяців повномасштабної війни в Україні разом із захопленими в перші дні вторгнення територіями російська армія втратила і величезну кількість солдатів, і військової техніки. Наразі військові експерти та аналітики повідомляють про плачевний стан справ у ЗС РФ. Особливо напередодні ймовірного нового наступу української армії. Противнику не вистачає озброєння, боєприпасів, людей і мотивації.

Прямий ефір