Провали РФ у Чорному морі — що намагається приховати Москва (ВІДЕО)

Пожежа в порту Феодосії. Фото: Astra

Стали відомі імена ще чотирьох російських моряків, які зникли безвісти під час атаки на корабель “Новочеркаськ”. Його Збройні сили України затопили наприкінці грудня в порту Феодосії в тимчасово окупованому Криму. З майже 80 членів екіпажу загиблим офіційно вважається лише один матрос. Не коментують у Росії й загибель бойового катера “Івановець”, який Україна затопила в ніч проти 1 лютого, повідомляє FREEДОМ.

З моменту удару по десантному кораблю “Новочеркаськ” минуло приблизно півтора місяця. Попри це, родичі членів екіпажу корабля все ще не можуть отримати відомостей про своїх рідних. Їх Міноборони РФ називає зниклими безвісти. Проте журналістам удалося з’ясувати імена ще чотирьох моряків. Йдеться про 22-річного Микиту Дружинина, 26-річного Владислава Лапка, 25-річного Василя Шевченка та 33-річного Олексія Ушакова. У соцмережах родичі публікують пости, в яких висловлюють надію, що чоловіки вижили та лежать у шпиталях під чужими прізвищами.

“Ми зв’язуємося з начальством і самі теж дещо з’ясовуємо. Нашого не знайшли ще, нам нічого до ладу не кажуть. Я взагалі сподіваюся, що він живий, не знаю як, але живий”, — сказала сестра Олексія Ушакова у коментарі “Можем объяснить”.

Ще один провал, який Росія вважає за краще не коментувати, — знищення ракетного катера “Івановець” в окупованому Криму в ніч проти 1 лютого. За даними Військово-морських сил України, на борту катера були протикорабельні ракети “Москіт” та близько 40 осіб екіпажу.

Знищений “Івановець” був гордістю Чорноморського флоту Росії. Країна-агресор має лише три такі судна. Вартість одного складає десятки мільйонів доларів. У Військово-морських силах України заявляють, що потоплення катера спричинило нестандартну ситуацію для Чорноморського флоту РФ.

“Випадок, що стався з їхнім ракетним катером, вони кілька днів обмірковували, розбирали. Після цього було припинено навчальний процес, що вже є нестандартною ситуацією для Чорноморського флоту. Після того, як вони вирішили, що вже можна безпечно виходити у східній частині Чорного моря, продовжували виходи в море”, — прокоментував речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук.

Експерти стверджують, що незалежно від реакції Кремля, подібні інциденти у Чорному морі продовжуватимуться. Попри те, що Україна практично не має власного флоту, вона спромоглася розробити формулу поразки флоту РФ. Також аналітики зазначають, що знищення бойового катера “Івановець” є частиною масштабної стратегії щодо демілітаризації окупованого Криму.

“У нас є інструменти, якими продовжуватиметься цей наступ на морі. Ми говоримо, між іншим, і про флотилію морських дронів, зокрема нагадаю, що “Івановець” якраз і був вражений — і всі ураження вдалі — морськими дронами проєкту “Магура”. Сьогодні удосконалюється і цей проєкт, і є ще багато інших сюрпризів, які ворог відчує на полі бою… Не забуваймо, що як пообіцяв командувач Військово-морських сил Збройних сил України адмірал Неїжпапа, цього року має визначитись доля незаконної кримської споруди, яка називається Керченський міст”, — прокоментував речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.

Росія у Чорному морі стикається з серйозними проблемами, зазнає бойових втрат, зокрема від застосування нових революційних засобів, таких як безекіпажні катери дистанційного управління та морські безпілотники. Чорноморський флот РФ відрізано від своєї основної логістичної бази — тимчасово окупованого Севастополя. За даними Військово-морських сил ЗСУ, знищено 25 бойових одиниць російського флоту, а ще 15 мають суттєві пошкодження та перебувають на ремонті.

Читайте також: Україна топить російський флот — експертні оцінки (ВІДЕО)

Нагадаємо, речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук заявив, що Росія не має економічних можливостей для відновлення флоту.

Читайте такожРосія по суті вже програла Чорноморську битву — розбір Коваленка

Прямий ефір