Проти нафтогазового сектору РФ працюють санкції та “зелений перехід” — деталі від експерта

Видобуток нафти. Ілюстративне фото: fbc.ua

Росія не може компенсувати втрату європейського ринку, всі заяви про це — пропаганда. Санкції працюють, а перехід країн на “зелену” енергетику ще більше погіршує ситуацію в російському нафтогазовому секторі — РФ втрачає ринки назавжди. Про це сьогодні, 26 листопада, у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова правління Асоціації “Нафта та Газ України” Андрій Закревський.

Він нагадав, що до повномасштабної війни Росія експортувала 7 млн барелів нафти на день, а зараз — 2,7 млн барелів, і ті нафтопродукти, які РФ ще постачає, успішно заміщуються.

“Більш того, на превеликий жаль Росії, відбувається потихеньку “зелений перехід”. Деякі види нафтопродуктів не те, що російські, а взагалі ніякі, нікому не потрібні. Є, наприклад, прямотоковий бензин (нафта) — минулого місяця його споживання в Європі скоротилося на 40% і повернулося до обсягів споживання 1976 року… Тобто вуглеводні, які виготовляються із прямотокового бензину, раптом виявилися Європі непотрібними, бо вони не є екологічно чистими. Така погана ситуація для Росії. Ринки ідуть і губляться назавжди”, — коментує гість ефіру.

На думку експерта, заявами щодо активізації співпраці з тими чи іншими країнами Росія просто лякає.

“Для того, щоб сказати, що ваші санкції не працюють. Санкції працюють чудово! Повірте мені, все зупинилося. У Орбана доходів від того, що він товаришує з Росією, немає. Йому доводиться домовлятися із суміжними державами щодо постачання”, — каже Закревський.

Те саме відбувається, за його словами, і в Азії.

“Є ще один приклад — це Пакистан, Індія, Іран, які отримали настільки серйозний сигнал з приводу постачання російської нафти, що зараз зайнялися внутрішнім видобутком. Тобто ми бачили як Америка вдарила по руках грецьким компаніям, як індійський таємний флот випарувався в повітрі. От і все. Індія зараз вкладає 20 млрд дол. у власний видобуток. Чому? Тому що вона не вірить у те, що з Росії вона зможе отримувати нафту”, — пояснив експерт.

Водночас, як підкреслює гість ефіру, бюджет Росії, як і раніше, на 80% залежить від нафтогазового сектора, і зараз на ньому надуваються “мильні бульбашки”.

“26% російського бюджету ми не бачимо просто через те, що його взагалі не показують, він ніби прихований… Деякі вважають, що ми не бачимо насправді через те, що немає, так би мовити, речових показників, тобто в тоннах, метрах та кілограмах, можливо, насправді ми не бачимо 70% російського бюджету. І найцікавіше, що збільшення таємниці російського бюджету супроводжувалося обсягами падіння від нафтогазових доходів. Тобто вони зникли просто, і зараз їх немає. Це надруковані фантики. До якогось часу надруковані фантики працюватимуть”, — каже він.

Закревський також зазначив, що Росія продовжує спрямовувати струмки нафтогазових доходів, що стали дуже дрібними, для підтримки своїх агентів у Європі, але це не триватиме вічно.

“Нафтохімічне виробництво з Європи йде. І що б ти не робив, хоч би як ти агентів не купував, через деякий час не повернеться виробництво через те, що ти цього захотів. Просто його не буде”, — пояснив голова правління Асоціації “Нафта та Газ України”.

Він прогнозує, що ціни на нафту на світовому ринку продовжать падіння, попри всі зусилля Опек та Опек+.

“Я передбачаю, що наступного року ми побачимо ціну в 47 дол. за барель”, — заявив Андрій Закревський.

Читайте також: Санкції проти енергоносіїв найсильніше вдарили по економіці Росії: як посилити тиск, пояснив експерт

Як повідомлялося, Росія планує витратити рекордні суми на війну проти України 2024 року. Відповідний закон у третьому, фінальному, читанні ухвалила Держдума. Тим часом економісти прогнозують Росії небувале зростання інфляції.

Прямий ефір